Skoda uderzyła w Opla. Ranna pasażerka

Dzisiejszego popołudnia, około godziny 16:00, Dyżurny Operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnicy odebrał zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego we Wrocławiu mówiące o zdarzeniu drogowym z udziałem dwóch samochodów osobowych, do jakiego miało dojść na ulicy Dobroszyckiej w Oleśnicy. Na miejsce zdarzenia niezwłocznie zadysponowane zostały dwa zastępy z JRG Oleśnica, a także podstawowy zespół Ratownictwa Medycznego oraz patrol Policji.

Po dotarciu zastępów na miejsce potwierdzono treść zgłoszenia. Na skrzyżowaniu ulicy Dobroszyckiej z wyjazdem z pobliskiej restauracji szybkiej obsługi doszło do zdarzenia, w którym udział brały dwa pojazdy osobowe marki Opel Zafira oraz Skoda Octavia. Pomiędzy pojazdami doszło do zderzenia bocznego. W jego wyniku obrażeń doznała pasażerka Opla, która w momencie dojazdu zastępów PSP na miejsce, była uwięziona wewnątrz pojazdu. Poszkodowana została ewakuowana na zewnątrz i przekazana pod opiekę zespołowi Ratownictwa Medycznego. Działania zastępów skupiły się głównie na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz pojazdów biorących w nim udział. Po około 30 minutach zastępy powróciły do koszar.

Na miejscu zdarzenia pracuje patrol Policji z Wydziału Ruchu Drogowego oleśnickiej Komendy. Mundurowi ustalają dokładny przebieg i przyczyny zdarzenia. Wstępnie wiadomo, że doszło do niego najprawdopodobniej z winy kierującego Skodą, który wyjeżdżając z drogi podporządkowanej miał nie ustąpić pierwszeństwa przejazdu, prawidłowo poruszającemu się ulicą Dobroszycką w stronę miasta, Oplowi. Dokładny przebieg zdarzenia jest jednak ustalany. Poszkodowana kobieta trafiła do szpitala i to od jej stanu zdrowia zależeć teraz będzie kwalifikacja zdarzenia. Ruch w miejscu zdarzenia odbywa się bez większych utrudnień, jednakże zablokowany jest jeden pas ulicy Dobroszyckiej w kierunku Oleśnicy.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 3/16 Renault D16 |511[D]22| JRG Oleśnica

-D 01 18 – Volkswagen Crafter |ZRM (P)| SPR Oleśnica

-KIA Ceed WRD KPP Oleśnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.