Groźny wypadek pod Twardogórą. Auto zatrzymało się na drzewie na brzegu stawu

Dzisiejszego popołudnia, około godziny 17:30, Dyżurny Operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnicy otrzymał z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego we Wrocławiu informację o wypadku drogowym w miejscowości Grabowno Wielkie. Z treści zgłoszenia wynikało, że samochód osobowy uderzył w drzewo, a podróżujące nim osoby są poszkodowane. Na miejsce niezwłocznie zostały zadysponowane dwa zastępy z OSP KSRG Twardogóra, jak i również przedysponowany został zastęp z JRG Oleśnica, działający przy zdarzeniu w miejscowości Bogusławice. Na miejsce udał się także twardogórski podstawowy zespół Ratownictwa Medycznego oraz lokalni Policjanci.

Jako pierwsi na miejsce dotarli Ratownicy Medyczny, a tuż po nich zastępy twardogórskiej Straży Pożarnej. Przybyłe służby potwierdziły zgłoszenie. Jak się okazało, do zdarzenia doszło na polnej drodze biegnącej pomiędzy zabudowaniami. Samochód osobowy marki Opel Corsa, którym poruszało się dwóch nastolatków, z dużą prędkością zjechał w zarośla a następnie z impetem uderzył w drzewo znajdujące się na brzegu pobliskiego stawu. Działania zastępów Straży skupiły się głównie na zabezpieczeniu pojazdu biorącego udział w zdarzeniu. 

Jak udało nam się ustalić, pojazdem miało poruszać się dwóch młodych mężczyzn. Obaj zostali poszkodowani. Pomocy udzielali im Ratownicy Medyczni z twardogórskiej podstacji Pogotowia Ratunkowego. Do zdarzenia doszło najprawdopodobniej wskutek brawury kierującego Oplem. Prawdopodobnie celowo doprowadzał on do utraty przyczepności przez samochód na szutrowej drodze. W pewnym momencie stracił on kontrolę nad pojazdem, który następnie zjechał z drogi i z dużą prędkością wjechał w zarośla po czym kierował się wprost na pobliski staw. Pojazd zatrzymało dopiero drzewo rosnące na brzegu zbiornika. Można tu mówić o szczęściu w nieszczęściu, gdyż z relacji pobliskich mieszkańców wynika, że głębokość stawu, nad którego brzegiem zawisł samochód, wynosi kilka metrów. 

Poszkodowani mężczyźni, w tym ranny 17-letni pasażer, trafili do szpitali. Najprawdopodobniej jednak ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Na miejscu zdarzenia pracowali Policjanci, którzy ustalali dokładny przebieg zdarzenia. Część zastępów powróciła do koszar z momentem odjazdu karetek pogotowia. Na miejscu pozostał jednak zastęp OSP Twardogóra celem zabezpieczenia pojazdu do czasu jego usunięcia. 

Siły i Środki:

-GBA 3/16 Renault D16 |511[D]22| JRG Oleśnica

-GCBA 5/32 Scania P410 |519[D]61| OSP KSRG Twardogóra

-GBA 3/16 Scania P360 |519[D]65| OSP KSRG Twardogóra

-D 01 20 – Volkswagen Crafter |ZRM (P)| SPR Twardogóra

-D 01 22 – Volkswagen Crafter |ZRM (P)| SPR Syców*

-Opel Astra KP Twardogóra

-Hyundai i20 KP Twardogóra

 

Jedna myśl na temat “Groźny wypadek pod Twardogórą. Auto zatrzymało się na drzewie na brzegu stawu

  • 4 kwietnia 2020 o 07:54
    Permalink

    Poszkodowanym pierwszej pomocy udzielił pobliscy mieszkancy a nie pogotowie ratunkowe. Tak samo auto zostało zabezpieczone przez niego a nie przez jednostkę straży pożarnej.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.