Seat uderzył w betonową konstrukcję mostu po czym dachował

Dziś (03.X.16), około godziny 21:00 do SK KP PSP w Oleśnicy wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Solniki Wielkie. Na miejsce został zadysponowany zastęp z JRG Oleśnica, dwa zastępy z OSP KSRG Bierutów oraz patrol policji ruchu drogowego.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu stwierdzono, że pojazd osobowy marki Seat Altea leży na boku, na pasie drogi w kierunku Bierutowa. Wszyscy pasażerowie ewakuowali się z samochodu przed przybyciem zastępów na miejsce zdarzenia oraz nie odnieśli oni obrażeń ciała. W związku z uszkodzeniem betonowej konstrukcji mostku, o zdarzeniu został poinformowany zarządca drogi.

Jak udało nam się ustalić kierujący Seatem starszy mężczyzna, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem na skutek czego zjechał z drogi następnie uderzył w betonowy most po czym dachował. Przybyła na miejsce policyjna „drogówka” ukarała kierowcę mandatem karnym.

Działania zastępów na miejscu zdarzenia trwały blisko 2 godziny i polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora, postawieniu samochodu na koła, pomocy w usunięciu pojazdu z drogi, uprzątnięciu a następie zmyciu nawierzchni drogi przy pomocy prądu wody z szybkiego natarcia oraz zabezpieczeniu uszkodzonej betonowej konstrukcji.

fot. OSP Bierutów

Kierowca Seata był trzeźwy. Ruch w miejscu zdarzenia przez blisko 2 godziny odbywał się wahadłowo, jednym pasem. Przypomnijmy, że w dniu dzisiejszym doszło do ponad 10 zdarzeń drogowych na powiatowych drogach. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych niektórzy kierowcy nie mają ochoty trochę zwolnić, czego efekty można było zaobserwować. APELUJEMY! Kierowcy, noga z gazu!

O poprzednich zdarzeniach pisaliśmy tutaj.

fot. OSP Bierutów

SiŚ:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 1/16 Volvo FL6 |519[D]51| OSP KSRG Bierutów

-GCBA 6/32 MAN |519[D]55| OSP KSRG Bierutów

-KIA Ceed WRD KPP Oleśnica

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.