Samochód na drzewie a kierująca na promilach. Zdarzenie drogowe pod Twardogórą

Kilkanaście minut przed godziną 16:00, na drodze pomiędzy Twardogórą a Olszówką doszło do zdarzenia drogowego. Według informacji jakie uzyskała dyżurna Stanowiska Kierowania KP PSP w Oleśnicy, samochód osobowy miał uderzyć w przydrożne drzewo. Na miejsce błyskawicznie zadysponowane zostały zastępy z JRG Oleśnica oraz OSP KSRG Twardogóra. Informacja o wypadku przekazana została również do pozostałych służb, w związku z czym na miejsce udał się specjalistyczny zespół Ratownictwa Medycznego z Sycowa oraz patrol Policjantów Wydziału Ruchu Drogowego z Oleśnicy.

Jako pierwsi na miejsce dotarli Ochotnicy z Twardogóry. Dowódca po rozpoznaniu potwierdził zgłoszenie. Samochód osobowy marki Citroen Xsara uderzył w przydrożne drzewo. Pojazdem podróżowała jedna osoba – kobieta, której udzielona została kwalifikowana pomoc do czasu dojazdu karetki Pogotowia. W rozbitym samochodzie, ze względów bezpieczeństwa, został odłączony akumulator.

Na miejscu obecni są Policjanci, którzy ustalają przyczyny i okoliczności zdarzenia. Z informacji, do jakich udało nam się dotrzeć wynika, że kierująca Citroenem miała być zmuszona do gwałtownego odbicia na pobocze, ponieważ na jej pas z naprzeciwka miał wjechać inny pojazd. Mundurowi rutynowo przeprowadzili badanie trzeźwości, które wykazało około 1.5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu! Prowadzenie pojazdów mechanicznym w takim stanie jest przestępstwem.

Jak się okazało, sprawczyni zdarzenia nie wymagała hospitalizacji. Jej stan był na tyle dobry, że Lekarz Pogotowia zdecydował się na pozostawienie jej na miejscu. Ta ze względu na swój stan trzeźwości po chwili trafiła w ręce Policjantów. Aktualnie trwają czynności wyjaśniające w tej sprawie.

Siły i Środki:

-GBA 2/24 Star/MAN |511[D]22| JRG Oleśnica

-GCBA 5/32 Scania P410 |519[D]61| OSP KSRG Twardogóra

-GCBA 4/32 Mercedes Atego |519[D]65| OSP KSRG Twardogóra

-D 07 03 – Volkswagen Crafter |ZRM (S)| SPR Syców

-KIA Ceed WRD KPP Oleśnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.