Samochód ciężarowy przewrócił się na Dobroszyckiej

Dziś, około godziny 9:40 na ulicy Dobroszyckiej w Oleśnicy doszło do zdarzenia drogowego. Brał w nim udział jeden pojazd – ciężarowa Scania do przewozu drewna wraz z naczepą kłonicową. Samochód zjechał z drogi a uderzył w drzewo i przewrócił się na bok. Przejeżdżający w pobliżu kierowcy zaalarmowali służby. Na miejscu interweniuje patrol Policjantów Wydziału Ruchu Drogowego.

Mundurowi zabezpieczają miejsce zdarzenia a także kierują ruchem. Policjanci przebadali również kierowcę ciężarówki pod kątem zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna był trzeźwy, natomiast jak tłumaczył, do zdarzenia miało dojść wskutek niezauważenia przez niego stojącego na jezdni samochodu osobowego oczekującego na możliwość wykonania skrętu w ulicę Północną. Kierowca zmuszony był do nagłego hamowania. Ciężarówka zjechała z drogi i „złapała pobocze”, a następnie wpadła do rowu gdzie uderzyła w drzewo. Na sam koniec pojazd jeszcze przewrócił się na bok.

W wyniku zdarzenia na szczęście nikt nie został poszkodowany. Kierowca ciężarówki, na ostrzeszowskich tablicach rejestracyjnych, nie doznał żadnych obrażeń i sam opuścił swój pojazd. Na ulicy Dobroszyckiej panują utrudnienia w ruchu. Część jezdni jest zablokowana przez wystająca na nią naczepę. Utrudnienia potrwają do czasu usunięcia pojazdu z rowu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.