Poważne potrącenie rowerzystki na Skłodowskiej

Dziś w nocy, około godziny 00:30 oleśnickie służby otrzymały zgłoszenie o zderzeniu samochodu osobowego z rowerzystą, do jakiego miało dojść na przejściu dla pieszych na ulicy M. Skłodowskiej – Curie w Oleśnicy. Do zdarzenia niezwłocznie zadysponowane zostały dwa zastępy z lokalnej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej, zespół Ratownictwa Medycznego z Sycowa oraz patrol Policjantów.

Po dotarciu służb na miejsce potwierdzono, że doszło do zderzenia samochodu osobowego z rowerzystką, w wyniku czego kobieta została poszkodowana. Leżącej na jezdni cyklistce pomocy udzielali Ratownicy oleśnickiej Straży. Poszkodowana pozostawała pod opieką Mundurowych do czasu dojazdu Ratowników Medycznych z Sycowa. Na terenie miasta nie było bowiem dostępnych zespołów Ratownictwa Medycznego.

Po dojeździe ambulansu, poszkodowana została przekazana pod opiekę Ratowników Medycznych. Kobieta po wstępnym zaopatrzeniu na miejscu zdarzenia została przetransportowana do oleśnickiego szpitala. Stamtąd najprawdopodobniej trafi do specjalistycznej placówki we Wrocławiu. Udało nam się wstępnie dowiedzieć, że to właśnie rowerzystka ponosi winę spowodowania zdarzenia. To ona miała wjechać na przejście dla pieszych wprost pod nadjeżdżającą Dacię Lodgy.

Na miejscu zdarzenia czynności wyjaśniające prowadzą oleśniccy Policjanci. Trwa ustalanie dokładnych przyczyn i okoliczności zdarzenia, a także jego szczegółowego przebiegu. Ulica M. Skłodowskiej jest częściowo zablokowana. Utrudnienia potrwają do czasu zakończenia oględzin przez policyjną grupę dochodzeniowo – śledczą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.