Reanimacja mężczyzny na ulicy w centrum miasta. W akcji wszystkie służby!

Dziś około kwadrans po godzinie 13:00, do Dyżurnego Operacyjnego pełniącego służbę na Stanowisku Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnicy wpłynęła informacja od Dyspozytora Medycznego Skoncentrowanej Dyspozytorni Medycznej we Wrocławiu, z prośba o interwencje przy izolowanym zdarzeniu medycznym. Jak się okazało, na ulicy Marii Curie- Skłodowskiej w Oleśnicy doszło do zatrzymania krążenia u starszego mężczyzny, a najbliższy wolny zespół Ratownictwa Medycznego do zdarzenia udawał się z podstacji w Sycowie. Na miejsce niezwłocznie zadysponowane zostały dwa zastępy z oleśnickiej Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej.  O zdarzeniu poinformowana została również Policja.

Jako pierwsi na miejscu pojawili się Policjanci oraz Strażacy. Jak się okazało, około 60-letni mężczyzna wysiadł z samochodu pod a następnie upadł na ziemię. U mężczyzny zaniknęły funkcje życiowe – nie stwierdzono tętna ani oddechu. Mundurowi niezwłocznie rozpoczęli resuscytację krążeniowo- oddechową a następnie wdrożono procedury w ramach kwalifikowanej pierwszej pomocy. Równolegle z działaniami medycznymi przystąpiono do zabezpieczenia miejsca zdarzenia oraz osłonięcia prowadzonej akcji przy użyciu parawanu. Po około 20 minutach na miejsce dotarł podstawowy zespół Ratownictwa Medycznego D 01 22 z Sycowa. Ratownicy Medyczni wdrożyli Medyczne Czynności Ratunkowego – między innymi farmakoterapię oraz podtrzymali prowadzona resuscytacje. Celem usprawnienia działań wykorzystany został automatyczne urządzenie do kompresji klatki piersiowej. 

Decyzją Kierownika Zespołu, na miejsce wezwany został śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Wrocławia. Około godziny 14:25 nad miejsce zdarzenia pojawiła się maszyna, która finalnie przyziemiła na pobliskim placu Zwycięstwa. Stamtąd w asyście Strażaków, załoga śmigłowca udała się na miejsce zdarzenia. Wspólnymi siłami Ratowników, pacjent został przeniesiony do ambulansu, gdzie do chwili obecnej trwa walka o jego życie. Patrol Policji oraz zastępy Straży Pożarnej zakończyły już działania ratownicze. Trwa jedynie zabezpieczanie miejsca zdarzenia oraz lądowania śmigłowca do czasu jego odlotu. 

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 3/16 Renault D16 |511[D]22| JRG Oleśnica

-D 01 22 – Volkswagen Crafter |ZRM (P)| SPR Syców

-Eurocopter H135 Ratownik-13 – LPR Wrocław

-Volkswagen Caddy WP-I KPP Oleśnica

Jedna myśl na temat “Reanimacja mężczyzny na ulicy w centrum miasta. W akcji wszystkie służby!

  • 28 stycznia 2022 o 22:20
    Permalink

    Ten facet zmarł … czemu zaden portal tego nie napisał….

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.