Pożar budynku mieszkalnego pod Oleśnicą

Dzisiejszego wieczoru, tuż przed godziną 20:00, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnicy wpłynęło zgłoszenie dotyczące zadymienia w budynku mieszkalnym, do jakiego doszło na terenie podoleśnickiej wsi Nieciszów. Do zdarzenia został zadysponowany pluton gaśniczy z Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej w Oleśnicy a także zastęp z pobliskiej OSP w Ligocie Małej. O zdarzeniu powiadomiona została również Policja.

Po dotarciu pierwszego zastępu na miejsce zdarzenia, w wyniku przeprowadzonego rozpoznania Kierujący Działaniem Ratowniczym – Dowódca Zmiany ustalił, że doszło do ukrytego pożaru w drewnianym stropie pomiędzy kondygnacjami, spowodowanym prawdopodobnie rozszczelnieniem się przewodu kominowego. W budynku panowało silne zadymienie, które wydostawało się. Z uwagi na brak możliwości zlokalizowania źródła silnego zadymienia, wydobywającego się z przestrzeni pomiędzy piętrami, przystąpiono do wykonywania dostępu i częściowej rozbiórki.

W toku prowadzonych działań ustalono, że pożar rozwinął się na znaczną część stropu i jest trudny do opanowania, w związku z czym KDR polecił zadysponowanie dodatkowych sił i środków na miejsce zdarzenia. Na płonącą konstrukcję podane zostały dwa prądy wody z wewnątrz budynku. Prowadzona rozbiórka była kontynuowana do momentu lokalizacji pożaru. Konieczne okazało się także częściowe  rozebranie części konstrukcji dachu. W późnych godzinach wieczornych pracującym na miejscu Strażakom udało się opanować sytuację. Obecnie na miejscu działania zmierzają już ku końcowi, trwa dogaszanie pogorzeliska. Na miejscu zdarzenia interweniował także Zespół Ratownictwa Medycznego. Nikt finalnie nie wymagał jednak hospitalizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.