Pożar w budynku przy ulicy Daszyńskiego – FOTO

Dzisiejszego popołudnia, około godziny 18:00, do SK KP PSP w Oleśnicy, wpłynęło zgłoszenie z WCPR o pożarze w budynku przy ulicy Daszyńskiego 27A. Na miejsce niezwłocznie udały się 3 zastępy z oleśnickiej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej a także patrol Policji.

W trakcie dojazdu jednak adres zgłoszenia został sprecyzowany. Do pożaru miało dojść w budynku 7A, w którym po dojeździe na miejsce zdarzenia potwierdzono silne zadymienie wydobywające się z piwnicy. Do środka wprowadzona została rota w aparatach ochrony dróg oddechowych. Strażacy z uwagi na silne zadymienie, po pomieszczeniach piwnicznych poruszali się wyłącznie przy pomocy kamery termowizyjnej.

Po zlokalizowaniu źródła ognia przystąpiono do gaszenia płonącego wyposażenia jednej z piwnic. Jak się okazało spłonęła między innymi stara wersalka, na której pomieszkiwały osoby bezdomne. Uszkodzeniu uległą również infrastruktura budynku w postaci sieci kabli oraz rur. Na szczęście nikogo w tym czasie nie było w miejscu pożaru, nikt nie został poszkodowany.

Budynek został oddymiony przy pomocy dwóch wentylatorów. Dodatkowo cały blok został sprawdzony przy pomocy detektorów wielogazowych na obecność gazów niebezpiecznych. Na szczęście takowych nie wykryto a co za tym idzie, nie było konieczności ewakuacji mieszkańców.

Na miejscu pojawiło się również pogotowie gazowe oraz energetycznie. Został odcięty dopływ gazu i prądu do budynku na czas trwania akcji gaśniczej. Upoważnieni pracownicy dokonali sprawdzenia instalacji gazowej oraz elenktycznej. Żadna z nich w wyniku pożaru nie została uszkodzona.

Działania zastępów na miejscu zdarzenia trwały blisko dwie godziny. Po ich zakończeniu miejsce pożaru zostało przekazane zarządcy budynku. Przyczyny i okoliczności zdarzenia ustalać będzie Policja.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GCBA 8+4/60 Scania G480 |511[D]25| JRG Oleśnica

-SD 42 Iveco Magirus |511[D]51| JRG Oleśnica

-Hyundai i20 WK KPP Oleśnica

-Isuzu D-Max Pogotowie Energetyczne

-Peugeot Expert Pogotowie Gazowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.