Powiatowy Dzień Strażaka w Stradomi

Strażacy z powiatu oleśnickiego obchodzili dziś swoje święto. Mundurowi spotkali się tuż po południu w Arboretum Leśnym w Stradomi Dolnej. Uroczystość była okazją do wręczenia awansów na wyższe stopnie służbowe, odznaczeń i podziękowań.

Na uroczystości pojawiła się kadra dowódcza oleśnickiej Straży Pożarnej. Obok Komendanta Powiatowego – bryg. Jacka Noworyckiego i jego zastępcy – bryg. Andrzeja Fischera, swoją obecnością zaszczycił również Zastępca Komendanta Wojewódzkiego PSP we Wrocławiu- bryg. Piotr Grzyb. Wśród zaproszonych gości znaleźli się także Komendant Powiatowy Policji podinsp. Robert Froń, Starosta – Wojciech Kociński, Burmistrz Miasta Oleśnica- Michał Kołaciński jak i również delegacje jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

Wielu Strażaków otrzymało dziś awanse na wyższe stopnie. Kilku z nich miało również przyjemność odebrać z rąk  zastępcy Komendanta Wojewódzkiego, odznakę „zasłużony dla pożarnictwa”. Wręczone zostały również podziękowania m.in. dla Iwony i Bogdana Szewczyk i Burmistrza Michała Kołacińskiego za owocną współpracę i wsparcie dla lokalnych jednostek Straży.  Z okazji jubileuszu 80-lat druha Feliksa Sędkowskiego, na jego ręce została złożona pamiątkowa statuetka ufundowana przez Strażaków.

W nawiązaniu to tragicznych wydarzeń z dnia wczorajszego, gdzie w Białymstoku w pożarze opuszczonej hali produkcyjnej zginęło dwóch Strażaków, pamięć poległych w walce z żywiołem została uhonorowana minutą ciszy.

Lista awansowanych i odznaczonych

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.