Poważny wypadek na skrzyżowaniu Lwowskiej i Skłodowskiej

Dzisiejszego wieczoru, około godziny 22:00, Dyżurny Operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnicy odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu ulic M. Curie – Skłodowskiej, 11 Listopada i Lwowskiej. Wstępne informacje mówiły o obecności osób poszkodowanych. Na miejsce niezwłocznie zostały zadysponowane dwa zastępy oleśnickiej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej. Do zdarzenia udał się także podstawowy zespół Ratownictwa Medycznego oraz patrol Policji.

Po dotarciu zastępów Straży Pożarnej na miejsce i rozpoznaniu stwierdzono, że w zdarzeniu udział biorą pojazdy marki Mercedes oraz Citroen, pomiędzy którymi doszło do zderzenia bocznego. W jego wyniku poszkodowany został starszy mężczyzna kierujący Mercedesem. W chwili dotarcia zastępów PSP, znajdował się pod opieką Ratowników Medycznych, we współpracy z którymi został ewakuowany z pojazdu przy użyciu deski ortopedycznej. Strażacy zabezpieczyli także miejsce zdarzenia, odłączyli akumulatory w uszkodzonych pojazdach a także zabezpieczyli rozlewisko płynów eksploatacyjnych.

Jak udało nam się ustalić, Mundurowi pracujący na miejscu, maja dwie wersje z przebiegu zdarzenia – jedną od kierowcy Citroena, oraz drugą, pochodzącą od świadka wypadku. Obie relacje są bardzo rozbieżne i różnią się najistotniejszym szczegółem, jakim jest to, po których ulicach tuż przed zderzeniem poruszały się pojazdy. Pierwsza z nich mówi, że Citroen poruszał się ulicą Lwowską od strony ronda, natomiast Mercedes wyjeżdżał z ulicy 11 Listopada. druga z nich diametralnie różni się od poprzedniej i wskazuje, że to Citroen wyjeżdżał z ul. 11 Listopada, a Mercedes poruszał się ul. Lwowską od strony rynku. Mundurowi szczegółowo analizują teraz ślady powstałe na jezdni oraz uszkodzenia i ustawienie pojazdów. Warto również zaznaczyć, że w momencie zderzenia działała jeszcze sygnalizacja świetlna. Dopiero po zakończeniu oględzin będzie można wstępnie wytypować prawdziwą wersję przebiegu zdarzenia oraz to, kto wjechał na skrzyżowanie pomimo czerwonego światła.

Starszy mężczyzna kierujący Mercedesem został poszkodowany i trafił do szpitala we Wrocławiu przy ulicy Kamieńskiego. Nie wiadomo w jak poważnym stanie się znajduje, jednakże obrażenia jakie stwierdzono już na miejscu sprawiły, że zdarzenie zakwalifikowane zostało jako wypadek. Na miejscu trwają oględziny. Obecni są Policjanci Ruchu Drogowego a także grupa dochodzeniowo – śledcza. Ruch na skrzyżowaniu jest częściowo zablokowany. Utrudnienia mogą potrwać jeszcze kilka godzin.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 3/16 Renault D16 |511[D]22| JRG Oleśnica

-D 01 18 – Volkswagen Crafter |ZRM (P) | SPR Oleśnica

-Opel Astra WP-I KPP Oleśnica

-Opel Astra WP-I KPP Oleśnica

-Skoda Yeti WP-I KPP Oleśnica

-Opel Astra PP Dobroszyce

-Citroen Berlingo GD-Ś KPP Oleśnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.