Nietrzeźwy sprawca zderzenia w centrum Oleśnicy

Dzisiejszego popołudnia, około godziny 19:15, na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną u zbiegu ulic Wojska Polskiego ze Spacerową, doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Kierujący pojazdem Daewoo Nubira, podczas wykonywania manewru skrętu w kierunku stawów miejskich, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo poruszającej się z naprzeciwka kobiecie w Volkswagenie Jetta. Po zderzeniu z Nubirą, Volkswagen zmienił tor jazdy i staranował przydrożny słup z sygnalizacją świetlną. Na miejscu interweniowały służby.

Jak udało nam się ustalić, obecni na miejscu Mundurowi przebadali uczestników zdarzenia pod kątem trzeźwości. Kierująca Volkswagenem była trzeźwa, natomiast urządzenie wykazało obecność alkoholu w organizmie starszego kierowcy Daewoo. Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że w jego organizmie znajdował się ponad promil alkoholu. To także on ponosi winę za spowodowanie zdarzenia.

Na miejscu zdarzenia przez długi czas pracowały służby. Dwoje jego uczestników uskarżało się na dolegliwości spowodowane kolizją. Wezwane Pogotowie Ratunkowe przebadało poszkodowanych. Ratownicy nie stwierdzili, żadnych obrażeń, które kwalifikowałyby do transportu do szpitala oraz konieczności hospitalizacji. Zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję. Jej sprawca odpowie teraz za spowodowanie zdarzenia oraz jazdę pod wpływem alkoholu.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.