Policjanci reanimowali mężczyznę na dworcu PKS. Akcja ratownicza i interwencja śmigłowca LPR

Dziś, kilkanaście minut przed godziną 16:00, oleśniccy Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego podczas patrolu terenu miasta, podjęli interwencję związaną z wychłodzonym mężczyzną znajdującym się na oleśnickim dworcu autobusowym. Jak się jednak okazało, na terenie powiatu nie było żadnego wolnego zespołu Ratownictwa Medycznego.

Przez blisko dwie godziny Mundurowi udzielali pomocy oraz opiekowali się skrajnie wychłodzonym i wymagającym pomocy medycznej mężczyzną. W pewnym momencie, najprawdopodobniej wskutek długiego przebywania na mrozie, zaniknęły u niego funkcje życiowe. Policjanci niezwłocznie przystąpili do resuscytacji, którą prowadzili kilkanaście minut. Na miejsce zadysponowani zostali również Strażacy, jednak w momencie ich przyjazdu udało się już opanować sytuację. Po chwili również na miejscu pojawiła się karetka Pogotowia Ratunkowego.

Policjanci zdołali przywrócić mężczyźnie akcję serca a ten następnie przekazany został pod opiekę Ratowników Medycznych. Funkcjonariusze oleśnickiej Komendy Policji powrócili do swoich zadań patrolowych, natomiast Strażacy udali się na ulicę 3 Maja gdzie … również podejmują interwencję związaną z brakiem zespołu Pogotowia Ratunkowego.

Po chwili jednak ekipa karetki Pogotowia zdecydowała się wezwać na miejsce śmigłowiec ratowniczy. Helikopter LPR przyziemił w pobliżu zamku, skąd miał podjąć pacjenta. Na miejsce ściągnięte zostały ponownie wszystkie służby biorące udział w akcji na dworcu. Niestety mężczyzna w karetce ponownie „zatrzymał się” i był reanimowany przez Ratowników z użyciem automatycznego masażera. W związku z tym podjęto decyzję o transporcie pacjenta ambulansem. Lekarz śmigłowca z uwagi na stan mężczyzny zadecydował wspomóc naziemny zespół w udzielaniu pomocy w drodze do wrocławskiego szpitala przy ul. Borowskiej. Trwa walka o życie najprawdopodobniej bezdomnego oleśniczanina.

Jedna myśl na temat “Policjanci reanimowali mężczyznę na dworcu PKS. Akcja ratownicza i interwencja śmigłowca LPR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.