Płonęła trawa, zajął się magazyn

Dziś (15.VIII.16), około godziny 18:30 do SK KP PSP w Oleśnicy wpłynęło zgłoszenie o pożarze suchej trawy w okolicy ulicy Przemysłowej, za dworcem głównym PKP. Do akcji wyjechały 2 zastępy z oleśnickiej JRG.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu stwierdzono, że pali się około 80 arów suchej trawy oraz zarośli.  Po przystąpieniu do działań polegających na podawaniu prądów wody stwierdzono, że ogień przeniósł się na pobliski magazyn. Płomienie stopiły plastikowe okna oraz spowodowały pożar elewacji budynku. Ocieplenie magazynu w postaci styropianu zaczęło się topić, konieczna była jej rozbiórka oraz dokładne przelanie.

Dzięki sprawnej akcji gaśniczej udało się uratować budynek, a pożar nie rozprzestrzenił się. Działania zastępów na miejscu trwały ponad godzinę, polegały one na: zabezpieczeniu miejsca akcji, podaniu trzech prądów wody na płonącą roślinność oraz budynek, rozbiórce ocieplenia magazynu oraz dokładnym jej przelaniu.

Na miejsce zdarzenia przybył również patrol policji. Zadaniem funkcjonariuszy będzie ustalenia właściciela budynku oraz poinformowanie go o zaistniałej sytuacji. Moze on mówić tu o dużym szczęściu, gdyby nie dość szybkie zgłoszenie i sprawna akcja pożar mógłby się bardziej rozwinąć wyrządzając o wiele większe szkody.

SiŚ:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 2/24 Star/MAN |511[D]22| JRG Oleśnica

-KIA Ceed WP-I KPP Oleśnica

PONIŻEJ GALERIA ZDJĘĆ

[huge_it_slider id=”16″]

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.