Poważny wypadek na S8 – droga zablokowana

Dziś, kilkanaście minut przed południem, na 47-kilometrze trasy S8 w kierunku Wrocławia doszło do wypadku drogowego. Kobieta kierująca Mini straciła panowanie nad pojazdem a następnie uderzyła w przydrożne barierki. Siła uderzenia była na tyle duża, że samochód rozerwał bariery energochłonne a następnie sam został poważnie zniszczony. W skutek uszkodzeń z pojazdu wypadła kierująca nim kobieta. Przed długi czas była nieprzytomna.

Podróżująca samochodem kobieta miała zapięte pasy bezpieczeństwa lecz na skutek uszkodzeń jakie doznał samochód nie zadziałały one prawidłowo. Z pojazdu wypadł również silnik, który wylądował kilkanaście metrów od miejsca zdarzenia.

Poszkodowanej pomocy udzieliła załoga przejeżdżającej tamtędy wojskowej karetki.  Kobieta została przewieziona do szpitala przy ulicy Kamieńskiego we Wrocławiu.

Na miejscu zdarzenia interweniowały 2 zastępy PSP z Oleśnicy, kilka patroli policji oraz służby drogowe. Ruch przez kilka godzin był całkowicie zablokowany. Oględziny miejsca zdarzenia wykonywała grupa dochodzeniowo- śledcza oleśnickiej KPP.

Wkrótce ruch na tym odcinku zostanie ponownie przywrócony. Twa usuwanie pozostałości po zdarzeniu. Wyznaczone zostały również objazdy przez starą „ósemkę”.

3 myśli na temat “Poważny wypadek na S8 – droga zablokowana

 • 17 stycznia 2017 o 18:15
  Permalink

  Z tego co wiem, pacjentkę do szpitala przetransportował zespół D 07 03.

  Odpowiedz
  • 17 stycznia 2017 o 23:16
   Permalink

   Przez chwilę kobieta była nieprzytomna. Została przetransportowana wojskową karetką do jednego z wrocławskich szpitali. Jej stan nie jest nam obecnie znany – mówi nam st.sierż. Aleksandra Pieprzycka – rzecznik KPP w Oleśnicy – taką informację otrzynaliśmy od rzecznika prasowego

   Odpowiedz
   • 18 stycznia 2017 o 09:52
    Permalink

    Najwidoczniej był jeszcze inny wypadek w tym samym czasie na S8, w wyniku którego poszkodowana wypadła z pojazdu przez szybę, a którą na pewno zabrał zespół D 07 03 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.