Otwarcie mieszkania w Rynku

W dniu dzisiejszym (19.V.16), tuż po godzinie 15:00 do dyżurnego oleśnickiej policji, wpłynęło zgłoszenie o starszej kobiecie, która od dłuższego czasu nie kontaktowała się z rodziną oraz nie otwierała drzwi. Istniało podejrzenie, że mogło jej się coś stać we własnym mieszkaniu przy ulicy Rynek 42 w Oleśnicy.

Na miejsce został skierowany patrol policji, który podjął decyzję o konieczności wyważenia drzwi. W tym celu na miejsce został zadysponowany jeden zastęp z JRG Oleśnica. Po dojeździe na miejsce zdarzenia przystąpiono do wyważania wejścia do lokalu przy pomocy wyważarki oraz narzędzi burzących.

Po otwarciu drzwi, do środka weszli funkcjonariusze policji wraz z ratownikiem. W jednym z pomieszczeń odkryto starszą kobietę leżącą na podłodze. Niezwłocznie przystąpiono do udzielania jej pomocy przedmedycznej, jednocześnie przekazując informację do dyspozytora Pogotowia Ratunkowego, który na miejsce wysłał specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego.

Osoba poszkodowana została przekazana pod opiekę załogi karetki pogotowia. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził, że doszło do udaru, 81-letnia kobieta w stanie ciężkim, lecz stabilnym została przewieziona do jednego z wrocławskich szpitali.  Gdyby nie odpowiednia reakcja rodziny i sprawna akcja służb, finał tej sprawy mógłby być niestety zupełnie inny.

Działania zastępu zostały zakończone około godziny 16:00. Polegały one na: wyważeniu drzwi, wejściu do mieszkania, udzieleniu pomocy przedmedycznej osobie poszkodowanej oraz pomocy w transporcie kobiety do karetki.

SiŚ:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-Hyundai i20 WP-I* KPP Oleśnica

-Mercedes Sprinter ZRM (S) SPR Oleśnica

 

Jedna myśl na temat “Otwarcie mieszkania w Rynku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.