Osobówka wpadła do przydrożnego rowu

Dzisiejszego popołudnia, około godziny 18:45, na drodze pomiędzy Oleśnicą a Smardzowem, w pobliżu dawnego zajazdu „na Polance”, doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Starszy mężczyzna kierujący Volkswagenem UP!, z niewyjaśnionych przyczyn z dużą prędkością zjechał z drogi, przejechał po barierach energochłonnych a następnie wjechał do pobliskiego rowu. Samochód poza drogą pokonał jeszcze odległość około 250 metrów i zatrzymał się dopiero na betonowym przepuście.

Na miejscu interweniował patrol oleśnickich Policjantów Wydziału Ruchu Drogowego. Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz wyjaśniali jego dokładny przebieg i okoliczność. Przebadali również 87-letniego kierowcę Volkswagena pod kątem zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna był trzeźwy.

Pojazdem, w momencie zdarzenia, poruszał się jedynie jego kierowca. Mężczyźnie nic się nie stało i nie wymagał pomocy medycznej. Mimo to na miejsce dojechał ambulans stowarzyszenia Służy Ratownicze. Ruch na odcinku drogi, gdzie doszło do zdarzenia, odbywał się bez większych utrudnień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.