Dachowanie Corsy na trasie Miodary – Sosnówka

Około godziny 21:30, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnicy wpłynęło zgłoszenie o wypadku komunikacyjnym, na drodze pomiędzy miejscowościami Miodary i Sosnówka. Z otrzymanych informacji wynikało, że w zdarzeniu bierze udział jeden pojazd, który dachował. Na miejsce niezwłocznie zadysponowane zostały dwa zastępy z oleśnickiej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej. O fakcie powiadomione zostały pozostałe służby – Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.

Po dotarciu zastępów PSP na miejsce i przeprowadzonym rozpoznaniu stwierdzono, że w zdarzeniu bierze udział jeden samochód osobowy marki Opel Corsa, który znajduje na dachu w przydrożnym rowie. Osoby podróżujące pojazdem ewakuowały się na zewnątrz przez przybyciem służb na miejsce i nie doznały żadnych poważniejszych obrażeń. Strażacy zabezpieczyli oraz oświetlili miejsce kolizji.

Obecny na miejscu był także ambulans stowarzyszenia Służby Ratownicze a także patrol dobroszyckiej Policji. Nikt z pasażerów nie został ranny, w związku z czym nie było konieczności transportu poszkodowanych do szpitala. Wszyscy uczestnicy zdarzenia pozostali na miejscu.

Policjanci dobroszyckiego Posterunku ustalali dokładny przebieg zdarzenia oraz wyjaśniali jego okoliczności a także wahadłowo kierowali ruchem. Jak udało nam się ustalić, Mundurowi najprawdopodobniej zakwalifikowali zdarzenie jako kolizję, a na jego sprawcę nałożyli mandat karny. Działania zastępów na miejscu trwały około 40 minut.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 3/16 Renault D16 |511[D]22| JRG Oleśnica

-Opel Astra PP Dobroszyce

-Mercedes Sprinter – stowarzyszenie Służby Ratownicze Oleśnica

2 myśli na temat “Dachowanie Corsy na trasie Miodary – Sosnówka

 • 19 maja 2019 o 00:33
  Permalink

  Od ratowania są służby państwowe a nie przebierańcy po kursach KPP myślących że stworzą nowe ratownictwo w Oleśnicy

  Odpowiedz
 • 19 maja 2019 o 19:45
  Permalink

  Piękny i trafny komentarz w samo sedno!!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.