Nocny wypadek Hondy za Ligotą Wielką

Dzisiejszej nocy, około godziny 3:00, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnicy wpłynęła informacja o wypadku samochodu osobowego na drodze pomiędzy Ligotą Wielką a Ligotą Małą. Z uzyskanych informacji wynikało, że w wyniku zdarzenia poszkodowane zostały osoby podróżujące pojazdem. Na miejsce zadysponowane zostały dwa zastępy z JRG Oleśnica, jak i również dwa zespoły Ratownictwa Medycznego oraz patrol Policji.

Po dotarciu służb na miejsce, na pasie jezdni zastano rozbity pojazd osobowy marki Honda Civic, który uległ dachowaniu w przydrożnym rowie. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie młode kobiety podróżujące pojazdem. Została im udzielona pomoc przez Ratowników PSP jak i również zespoły Ratownictwa Medycznego. Poszkodowane po zaopatrzeniu na miejscu trafiły do szpitali.

Jak udało nam się ustalić, osobowa Honda na brzeskich tablicach rejestracyjnych poruszała się najprawdopodobniej od strony Oleśnicy w kierunku Ligoty Małej, kiedy jej kierowca stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem a następnie zjechał do przydrożnego rowu gdzie dachował. Pojazd siłą uderzenia o skarpę powrócił ponownie na jezdnię. W momencie zdarzenia wewnątrz pojazdu podróżowało prawdopodobnie czworo młodych ludzi- dwie kobiety oraz dwaj mężczyźni. Ci drudzy nie odnieśli żadnych obrażeń.

Działania zastępów Straży skupiły się na zabezpieczeniu a także oświetleniu miejsca zdarzenia. Mundurowi udzielali także pomocy osobie poszkodowanej do czasu dojazdu drugiego zespołu Ratowników. Po dotarciu dodatkowego ambulansu, ranna kobieta została przetransportowana do karetki. W uszkodzonym pojeździe został odłączony także akumulator. Droga pomiędzy Ligotą Małą a Wielką jest całkowicie zablokowana. Na miejscu trwają czynności, których celem będzie wyjaśnienie dokładnego przebiegu i okoliczności wypadku.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 3/16 Renault D16 |511[D]22| JRG Oleśnica

-D 01 09 – Volkswagen Crafter |ZRM (S)| SPR Oleśnica

-D 01 18 – Volkswagen Crafter |ZRM (P)| SPR Oleśnica

-Skoda Yeti WP-I KPP Oleśnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.