Nocne potrącenie rowerzysty na Sudoła

Dziś, tuż przed godziną 22:00 Oficer Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy otrzymał zgłoszenie o potrąceniu rowerzysty na skrzyżowaniu ulic Sudoła oraz Armii Krajowej. Z uzyskanych informacji wynikało iż jedna osoba jest poszkodowana. Na pomoc poszkodowanemu kierowcy jednośladu wyruszył podstawowy zespół Ratownictwa Medycznego a także dwa patrole Policji.

Jako pierwsi na miejscu pojawili się Ratownicy Medyczni, który udzielili pomocy poszkodowanemu rowerzyście. Ten doznał między innymi urazu głowy i kręgosłupa. Po zaopatrzeniu go na miejscu zdarzenia mężczyzna trafił do oleśnickiego szpitala. Po chwili jednak został on przewieziony do jednej z wrocławskich placówek.

Jak udało nam się ustalić, według relacji mężczyzny kierującego BMW rowerzysta miał poruszać się drogą jednokierunkową pod prąd a następnie wyjechać prosto pod koła jego pojazdu, który poruszał się drogą główną. Jest to jednak wersja jednego z uczestników. Z uwagi na stan zdrowia drugiego z nich nie było możliwości przesłuchania go.

Przez kilkanaście minut ruch na skrzyżowaniu był częściowo zablokowany i odbywał się wahadłowo. Na chwilę obecną odbywa się on już bez utrudnień. Na miejscu nadal pracują Mundurowi, którzy ustalają dokładne przyczyny i okoliczności zdarzenia. Zdarzenie najprawdopodobniej zostanie zakwalifikowane jako wypadek.

Na miejscu:

-D 07 02 – Volkswagen Crafter |ZRM (P)| SPR Oleśnica*

-Fiat Ducato WP-I KPP Oleśnica

-Patrol pieszy  WP KPP Oleśnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.