Mercedes spłonął na drodze wojewódzkiej nr 368

Dzisiejszej nocy, tuż przed godziną 23:00, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnicy wpłynęło zgłoszenie, mówiące o pożarze samochodu na drodze pomiędzy Wrocławiem a Oleśnicą. Z uwagi na nieprecyzyjną lokalizację zdarzenia, zadysponowane na miejsce zastępy oleśnickich Strażaków miały problem z odnalezieniem płonącego samochodu. Jak się jednak okazało, do pożaru doszło na łączniku pomiędzy Smardzowem a Węzłem Oleśnica Zachód na trasie S8 .

Przybyły na miejsce zdarzenia pierwszy zastęp Strażaków potwierdził treść zgłoszenia. W wyniku rozpoznania ustalono, że na drodze wojewódzkiej nr 368, kilkaset metrów przed wjazdem na trasę S8, na poboczu jezdni płonie samochód typu bus służący do przewozu osób. W momencie dojazdu służb na miejsce był on niemalże w całości objęty ogniem. Przystąpiono do podawania prądów wody oraz piany w natarciu na płonącego Mercedesa.

Działania gaśnicze na miejscu trwały około godziny. Po kilkunastu minutach udało się opanować i ugasić pożar. Pojazd spłonął doszczętnie. Jego kierowca ewakuował się przed przyjazdem służb. Nie doznał żadnych obrażeń. Na miejscu łącznie pracowały 3 zastępy Straży Pożarnej a także patrol Policji. Na czas działań droga była całkowicie zablokowana w obu kierunkach. Utrudnienia trwały ponad godzinę.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 3/16 Renault D16 |511[D]22| JRG Oleśnica

-GCBA 8+4/60 Scania G480 |511[D]25| JRG Oleśnica

-Skoda Yeti WP-I KPP Oleśnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.