Kolejny pożar pustostanu w Bierutowie. Z ogniem walczą zastępy z dwóch województw

Dzisiejszego popołudnia, po godzinie 17. w budynku dawnego młyna w Bierutowie wybuch pożar. Ogień błyskawicznie objął niemal cały dach pustostanu, który jakiś czas temu w wyniku innego pożaru, uległ częściowemu zawaleniu. Na miejsce w pierwszym rzucie zadysponowano zastępy z Jednostki Ratownicz0 – Gaśniczej w Oleśnicy oraz jednostki OSP z Bierutowa. Po dotarciu pierwszych zastępów zastano rozwinięty pożar na ostatniej kondygnacji budynku, a siły i środki okazały się niewystarczające.

Do działań dodatkowo zmobilizowano kolejne zastępy JRG Oleśnica oraz OSP Bierutów, a także jednostki OSP między innymi z Wabienic, Zbytowej czy Bukowia. Do pomocy wyruszył również ciężki samochód z JRG Namysów. Do momentu dojazdu dodatkowych sił i środków, działania skupiły się na obronie budynków mieszkalnych, które sąsiadują z płonącym pustostanem. Następnie, po dojeździe kolejnych zastępów, sukcesywnie zwiększano ilość prądów wody podawanych w natarciu na płonący obiekt. W tym celu wykorzystano dwa samochody specjalne z drabiną.

Obecnie sytuacja jest już opanowana. Pożar jest przyłapany i się nie rozprzestrzenia. Aktualnie trwa jego dogaszanie. Strażacy potwierdzają informację o braku osób poszkodowanych. W wyniku działania ognia spaleniu uległy górne kondygnacje wraz z zadaszeniem, natomiast ogień szczęśliwie nie zdołał przedostać się na sąsiednie budynki mieszkalne i użytkowe. Warto również wspomnieć, iż jest to już trzeci pożar opuszczonych obiektów w Bierutowie w przeciągu ostatnich dwóch miesięcy. W kwietniu i maju płonął dawny zakład Bieramot, natomiast dzisiejszej nocy spłonęły dwa autobusy zaparkowane w okolicach ulicy Słowackiego. Czy po okolicy grasuje podpalacz?!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.