Dwa popołudniowe zderzenia osobówek

Dzisiejszego popołudnia doszło do dwóch zdarzeń drogowych, w których łącznie udział wzięło pięć samochodów osobowych. W obu przypadkach nikomu na szczęście nic się nie stało, a zdarzenia zakwalifikowane zostały jako kolizje. Interweniowali oleśniccy Strażacy oraz Policjanci.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło około godziny 14:30 w Smardzowie. Na starej „ósemce” najechały na siebie 3 pojazdy osobowe- Volkswagen Passat, Ford Mondeo i Volkswagen Golf. Mimo iż nikt nie odniósł obrażeń przez pewien czas zablokowany był pas drogi w kierunku Wrocławia. Na sprawcę zdarzenia Mundurowi nałożyli mandat karny. Wszyscy kierowcy byli trzeźwi. Obecni na miejscu Strażacy pomogli usunąć pojazdy z drogi oraz uprzątnęli jezdnię.

Drugie ze zdarzeń miało miejsce około godziny 16:00. Tym razem na ulicy Wojska Polskiego, na skrzyżowaniu z ulicą Wspólną, zderzyły się samochody marki Mercedes i Peugeot. Oba pojazdy zostały dość poważnie uszkodzone a ich kierowcy utracili dowody rejestracyjne. Mundurowi zmuszeni byli zakazać  dalszej jazdy nimi z uwagi na powstałe szkody. Sprawcą zdarzenia okazał się kierujący Peugeotem, który wykonując manewr skrętu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, poruszającemu się z naprzeciwka Mercedesowi. Otrzymał mandat karny za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym- czyli potocznie kolizji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.