Dachowanie osobówki w pobliżu Świerznej. Poszkodowana osoba niepełnosprawna

Dziś, w godzinach popołudniowych, na drodze wojewódzkiej nr 451 na wysokości miejscowości Świerzna, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem jednego samochodu osobowego. Kierująca nim kobieta straciła panowanie nad prowadzonym pojazdem, a następnie wpadła do rowu i dachowała. Na miejscu interweniowały dwa zastępy z JRG Oleśnica, zespół Ratownictwa Medycznego oraz patrol Policji.

Przybyli na miejsce Strażacy stwierdzili, że w wyniku niesprzyjających warunków na drodze doszło do dachowania samochodu osobowego marki Skoda Octavia, wskutek czego jedna osoba odniosła obrażenia ciała. Niepełnosprawna osoba, podróżująca w pojeździe wraz z matką, odniosła obrażenia ciała. Ratownicy Straży rozpoczęli udzielanie Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy poszkodowanej, którą przejęli od osoby postronnej – świadka zdarzenia.

Z uwagi na niesprzyjające warunki atmosferyczne- silny wiatr, opady śniegu oraz ujemna temperatura -celem zapewnienia komfortu osobie rannej, sprawiony został parawan ochronny. Do czasu przybycia zespołu Ratownictwa Medycznego, poszkodowana przebywała pod opieką Ratowników PSP. Następnie po przekazaniu jej ekipie Pogotowia, trafiła do oleśnickiego szpitala.

Przez pewien czas na trasie relacji Oleśnica- Bierutów, ruch odbywał się wahadłowo. Jednak wskutek niedostosowania prędkości do panujących warunków, kierowca cysterny marki Mercedes, wpadł w poślizg a następnie postawił pojazd w poprzek jezdni, blokując tym samym całą trasę. Mundurowi oczekują na przybycie piaskarki, która przywróci nawierzchnię do odpowiedniego stanu, umożliwiając tym samym odjazd samochodu ciężarowego.

Działania zastępów PSP na miejscu zdarzenia trwały ponad 2 godziny i skupiły się głównie na zabezpieczeniu miejsca wypadku, udzieleniu pomocy i wsparcia psychicznego osobie poszkodowanej a także organizacji ruchu pojazdów. Na miejscu nadal pracują Policjanci wyjaśniający okoliczności zdarzenia. Ruch na drodze pomiędzy Oleśnicą a Bierutowem jest bardzo utrudniony- wskutek kilku innych zdarzeń oraz silnego oblodzenia nawierzchni ruch odbywa się wahadłowo bądź jest całkowicie wstrzymany.

 Zalecamy ostrożność podczas jazdy! Noga z gazu…

Siły i Środki:

GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 2/24 Star/MAN |511[D]22| JRG Oleśnica

-D 07 01 – Volkswagen Crafter |ZRM (S)| SPR Oleśnica*

-Hyundai i20 WP-I KPP Oleśnica

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.