Czołówka dwóch Audi pomiędzy Spalicami a Cieślami. Kilkucentymetrowa warstwa lodu i zaspy na jezdni

Po godzinie 22:00, na odcinku starej „ósemki” pomiędzy Spalicami a Cieślami, doszło do kolejnego dziś poważnego zdarzenia drogowego. Czołowo zderzyły się tam dwa samochody marki Audi. Jedna osoba odniosła obrażenia ciała i trafiła do szpitala. Na miejscu interweniował zespół Ratownictwa Medycznego oraz patrol Policji.

Jak udało nam się ustalić, młody kierowca poruszając się pojazdem Audi A4 od strony Cieśli w kierunku Oleśnicy, miał wpaść na prostym odcinku w poślizg w wyniku czego następnie zjechał na przeciwległy pas ruchu gdzie uderzył czołowo w nadjeżdżającą Audi A6. Jedna osoba z pojazdu poszkodowanego została ranna i trafiła do szpitala.

Obecni na miejscu Mundurowi wytypowali sprawcę zdarzenia oraz skontrolowali trzeźwość kierowców. Warto również nadmienić iż jezdnia w miejscu zdarzenia pokryta była warstwą lodu, przekraczająca miejscami nawet 2 centymetry, a także licznymi zaspami śnieżnymi. Przez ponad 7 godzin od momentu pojawienia się zagrażających bezpieczeństwu opadów i oblodzenia, nie doprowadzono jej do należytego stanu. Nie jest to jednak odosobniony przypadek, gdyż ulice miasta jak i większość dróg gminy i powiatu wyglądała identycznie. Najprawdopodobniej nienależyty sposób utrzymania nawierzchni przyczynił się do zaistnienia groźnego zdarzenia. Jak ustaliliśmy, uczestnicy zdarzenia najprawdopodobniej zadecydują się wytoczyć o to sprawę zarządcy trasy.

Na miejscu:

-D 07 01 – Volkswagen Crafter |ZRM (S)| SPR Oleśnica*

-KIA Ceed WP-I KPP Oleśnica

3 myśli na temat “Czołówka dwóch Audi pomiędzy Spalicami a Cieślami. Kilkucentymetrowa warstwa lodu i zaspy na jezdni

  • 17 marca 2018 o 10:09
    Permalink

    Standard zima zaskoczyła drogowców. Drogowcy nie oglądają pogody, dopiero jak zasypie drogi to laskawie wyjadą.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.