Czołówka przed Bierutowem. Po ciężko rannego przyleciał śmigłowiec LPR

Dziś, około godziny 12:40, na drodze wojewódzkiej nr 451 tuż przed miejscowością Bierutów, doszło do czołowego zderzenia dwóch pojazdów – osobowej Skody Octavii oraz ciężarowego DAFa. Dwie osoby podróżujące osobówką odniosły obrażenia ciała. Obie także były uwięzione wewnątrz wraku pojazdu. Na miejscu interweniowały cztery zastępy Straży Pożarnej, zespół Ratownictwa Medycznego, śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego a także patrole Policji.

Strażacy, którzy jako pierwsi dotarli na miejsce stwierdzili, że w zdarzeniu udział biorą dwa pojazdy – ciężarowy, który znajduje się na jezdni a także osobowy, który leży w przydrożnym rowie. Wewnątrz Skody Octavii uwięzione zostały dwie osoby. Przystąpiono do zabezpieczania poszkodowanych a także wykonywania dostępu przy użyciu narzędzi hydraulicznych.

Poszkodowani zostali ewakuowani z pojazdu, po czym przekazani pod opiekę zespołu Ratownictwa Medycznego. Jak udało nam się ustalić, około 50-letni kierowca Skody doznał wielu poważnych obrażeń. Został do niego wezwany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Ostrowa Wlkp., który po przejęciu pacjenta od zespołu naziemnego, przetransportował go z urazami m.in. miednicy, podudzia oraz kończyny górnej do wrocławskiego szpitala przy ul. Fieldorfa. Pasażerka z podejrzeniem urazu brzucha oraz klatki piersiowej została przewieziona karetką do szpitala w Oławie.

Pracujący na miejscu zdarzenia Mundurowi wstępnie ustalili, że kierujący osobówką z nieustalonych przyczyn nagle zjechał na przeciwległy pas ruchu gdzie zderzył się z prawidłowo jadącą ciężarówką. Kierowca pojazdu marki DAF widząc zachowanie kierowcy Skody próbował nieskutecznie uniknąć zderzenia poprzez ucieczkę na pobocze oraz nagłe hamowanie. Osobówka siłą uderzenia w pojazd ciężarowy wpadła do przydrożnego rowu. Na miejscu pojawiła się dość szybko policyjna grupa dochodzeniowo – śledcza, która rozpoczęła wykonywanie oględzin. Utrudnienia na drodze trwały kilka godzin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.