Brak wolnego zespołu naziemnego – interweniowała załoga HEMS i Strażacy

Dzisiejszego wieczoru, tuż po godzinie 21:00, Dyżurny Operacyjny Stanowiska Kierowania KP PSP w Oleśnicy odebrał zgłoszenie dotyczące potrzeby interwencji zastępów Straży Pożarnej, w związku z izolowanym zdarzeniem medycznym, jakie miało miejsce w jednym z mieszkań przy ulicy Wojska Polskiego. Według wstępnych informacji miało dojść do zatrzymania krążenia u kobiety. Na miejsce niezwłocznie zostały zadysponowane dwa zastępy z oleśnickiej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Wrocławia. Wszystkie naziemne zespoły Ratownictwa Medycznego z okolicy były w tym czasie niedostępne – realizowały inne zlecenia wyjazdu.

Z uwagi na bliskość jednostki, pierwszy zastęp obecny był na miejscu już po kilku minutach od zgłoszenia. Po dotarciu do lokalu, w którym znajdowała się pacjentka, okazało się, że sytuacja przedstawia się zupełnie inaczej niż w otrzymanym zgłoszeniu. Kobieta była przytomna oraz nie wymagała udzielenia żadnej specjalistycznej pomocy. Jak ustalili Ratownicy, u pacjentki miało dojść wyłącznie do omdlenia. Do czasu dotarcia na miejsce załogi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego kobieta znajdowała się pod opieką Strażaków.

Przybyły na miejsce śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przyziemił na placu przy pobliskim Liceum Ogólnokształcącym. Zabezpieczenie lądowania oraz następnie transport załogi maszyny na miejsce zdarzenia, realizował zastęp oleśnickich Strażaków. Decyzją obecnego na miejscu Lekarza, kobieta nie została przetransportowana do szpitala. Jej stan nie wymagał hospitalizacji oraz wdrażania żadnych zabiegów medycznych. Po kilkudziesięciu minutach działania służb na miejscu zostały zakończone. Strażacy wraz z załogą śmigłowca ponownie udali się na lądowisko, z którego po chwili maszyna ponownie wzbiła się w powietrze.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 3/16 Renault D16 |511[D]22| JRG Oleśnica

-Eurocopter H135 Ratownik-13 – LPR Wrocław

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.