Zwłoki w rzece przy targowisku – FOTO, WIDEO

Dzisiaj (22.VII.16), około godziny 10:40 oficer dyżurny oleśnickiej policji otrzymał zgłoszenie o ludzkich zwłokach, znajdujących się w rzece przy ulicy Targowej w Oleśnicy. Na miejsce został wysłany patrol interwencyjny, który dość szybko zlokalizował zgłaszającego a następnie samo ciało.

Jak udało nam się ustalić, denat to około 60-letni mężczyzna. W chwili znalezienia znajdował się on  w wodzie, tuż przy brzegu rzeki. Policjanci obecni na miejscu, polecili zadysponowanie na miejsce zastępu straży oraz karetki pogotowia. Zgodnie z procedurami, na miejsce przyjechał również prokurator oraz grupa dochodzeniowo- śledcza. W wyciągnięciu zwłok z wody pomagali oleśniccy strażacy. Przybyły lekarz pogotowia, potwierdził, że mężczyzna nie żyje.

Pod okiem prokuratora, czynności wykonywali technicy kryminalistyki oraz policjanci wydziału kryminalnego. Brzegi rzeki zostały dokładnie przeczesane pod kątem rzeczy osobistych czy śladów ewentualnego podrzucenia ciała. Tożsamość ofiary nie jest znana, jego dane są ustalane, lecz nie jest to łatwe. Mężczyzna nie miał bowiem przy sobie dokumentów.

Jak ustaliliśmy, denat miał na sobie buty, co może wskazywać, że nie zamierzał wchodzić do wody. Jak na razie nie wiadomo w jaki sposób i w którym dokładnie miejscu znalazł się on w rzece. Na chwilę obecną nie można wykluczyć udziału osób trzecich. Ciało mężczyzny zostanie przewiezione do zakładu medycyny sądowej we Wrocławiu. Tam zostanie przeprowadzona sekcja zwłok, która pozwoli ustalić przyczynę zgonu.

Dokładne okoliczności śmieci mężczyzny będzie wyjaśniało policyjne dochodzenie. Na chwilę obecną wiadomo jedynie, że mężczyzna nie żył od krótkiego czasu.

SiŚ:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-Volkswagen Crafter ZRM (S) SPR Syców

-KIA Ceed WP-I KPP Oleśnica

-Fiat Ducato WP-I KPP Oleśnica

-Hyundai i 30 WK KPP Oleśnica

-Citroen Berlingo KPP Oleśnica

-Prokurator

WIDEORELACJA

PONIŻEJ GALERIA ZDJEĆ

[huge_it_slider id=”11″]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.