Zespół D01 18 i Ratownik13 na ratunek nieprzytomnemu mężczyźnie

Dziś późnym popołudniem, około godziny 19:30 do podoleśnickiej miejscowości Sokołowice wezwane zostały służby ratunkowe. Na terenie jednej z posesji znajdował się około 40-letni nieprzytomny mężczyzna, wymagający pilnej interwencji medycznej. Na miejsce niezwłocznie został skierowany podstawowy zespół Ratownictwa Medycznego z oleśnickiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.

Przybyli na miejsce Ratownicy zespołu naziemnego rozpoczęli udzielanie pomocy mężczyźnie. Pacjent był nieprzytomny a jego stan wymagał pilnego transportu do specjalistycznej placówki medycznej. Na miejsce został skierowany śmigłowiec wrocławskiej filii Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – Ratownik13. Maszyna przyziemiła na łące w pobliżu miejsca zdarzenia tuż przed godziną 20:00. 

Załoga naziemna wraz z ekipą śmigłowca wdrożyła stosowne postępowanie farmakologiczne a następnie, po ustabilizowaniu stanu pacjenta, przetransportowano go do maszyny. Ta po starcie skierowała się do wrocławskiego szpitala im. T. Marciniaka przy ulicy Fieldorfa, gdzie na przyjęcie pacjenta oczekiwała załoga tamtejszego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Jak udało nam się ustalić, u mężczyzny prawdopodobnie w dniu wczorajszym miało dojść do urazu głowy, który mógł być przyczyną dzisiejszego nagłego pogorszenia się stanu zdrowia. 

Na miejscu:

-D 01 18– Volkswagen Crafter |ZRM (P)| SPR Oleśnica

-Eurocopter H135 Ratownik-13 – LPR Wrocław

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.