Zderzenie z karetką Pogotowia w centrum miasta

Dzisiejszego popołudnia, na ulicy Sinapiusa w Oleśnicy doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dostawczego Opla Movano i karetki sycowskiej podstacji Pogotowia Ratunkowego. Na szczęście nikt nie został poszkodowany, a w momencie zdarzenia, wewnątrz ambulansu nie było pacjenta. Na miejscu obecny był zastęp oleśnickiej Straży a także Policjanci.

Jak udało nam się ustalić, do zdarzenia doszło gdy ambulans zatrzymał się przed pasami, celem przepuszczenia wchodzących na nie pieszych. Wtedy w tył karetki uderzył mężczyzna kierujący busem marki Opel. Z pojazdu wyciekły płyny eksploatacyjne, które rozlały się na jezdnię, a następnie zostały rozjeżdżone przez inne samochody. Plamę usuwali oleśniccy Strażacy.

Obecni na miejscu Policjanci nałożyli, na kierującego Oplem, mężczyznę w średnim wieku mandat karny. To on bowiem odpowiada za spowodowanie zdarzenia- nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu. Uszkodzony w kolizji ambulans to  Volkswagen Crafter, którym na co dzień poruszają się Ratownicy Medyczni sycowskiego zespołu podstawowego D 07 06. Na szczęście zniszczenia pojazdu nie są duże.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.