Zderzenie Volkswagena i Suzuki koło szpitala

Dziś, tuż przed godziną 19:00, do SK KP PSP w Oleśnicy wpłynęła informacja z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego o wypadku drogowym z udziałem dwóch pojazdów na ulicy Sudoła. Na miejsce Dyżurny Operacyjny zadysponował dwa zastępy z oleśnickiej JRG. Na miejsce równie udał się patrol Policji i zespół Ratownictwa Medycznego.

Na miejsce jako pierwsi dotarli Strażacy, którzy zastali na skrzyżowaniu ulic Sudoła i Armii Krajowej dwa pojazdy biorące udział w zdarzeniu- VW Golfa, który zjechał na chodnik uszkadzając oznakowanie a także Suzuki Splash, który zablokował jeden pas jezdni. Jedna osoba – kobieta została poszkodowana, a pomocy początkowo udzielali jej Ratownicy PSP. Po chwili na miejsce dojechała specjalistyczna karetka, której załoga przejęła czynności ratunkowe a następnie po wstępnym zaopatrzeniu, przetransportowała ją do pobliskiego szpitala.

Przybyły na miejsce Patrol Policji przebadał kierowców obu pojazdów na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Oboje byli trzeźwi. Po wstępnym ustaleniu przebiegu zdarzenia, jako jego sprawcę wyznaczyli kierującą Suzuki. To ona bowiem wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu Volkswagenowi doprowadzając tym samym do zderzenia.

Jak się po chwili okazało poszkodowana pasażerka Golfa nie odniosła poważniejszych obrażeń i wyszła ze szpitala. W związku z tym obecni na miejscu Policjanci mogli zakończyć sprawę mandatowo. I tak też się stało. Na kierującą białym samochodem został nałożony mandat, który został przyjęty. Po chwili oba pojazdy zostały usunięte z jezdni i chodnika. Ruch odbywa się już bez utrudnień.

Chwilę po godzinie 20:00 służby zakończyły działania na miejscu zdarzenia. Zastępy PSP wróciły do jednostki a Policjanci wyruszyli w dalszy patrol terenu miasta. Przez ponad godzinę ruch na tym odcinku ul. Sudoła odbywał się wahadłowo.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eucorargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 2/24 Star/MAN |511[D]22| JRG Oleśnica

-D 07 01 – Volkswagen Crafter |ZRM (S)| SPR Oleśnica

-Fiat Ducato WP-I KPP Oleśnica

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.