Zderzenie Toyoty i BMW na starej „ósemce”

Dzisiejszego wieczoru, około godziny 20:00 Dyżurny Operacyjny Stanowiska Kierowania KP PSP w Oleśnicy odebrał zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów osobowych na dawnej drodze nr 8 w miejscowości Cieśle. Do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z oleśnickiej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej. Zgłoszenie o zdarzeniu dotarło także do Pogotowia Ratunkowego oraz Policji, w związku z czym obie służby również udały się na miejsce.

Po dotarciu zastępów PSP na miejsce i rozpoznaniu stwierdzono, że w zdarzeniu udział biorą dwa samochody osobowe marki BMW oraz Toyota, pomiędzy którymi doszło do zderzenia bocznego. Nikt z uczestników zdarzenia nie został poszkodowany. W jednym z pojazdów doszło do wycieków płynów eksploatacyjnych, których rozlewisko zostało zabezpieczone przy pomocy sorbentu.

Jak udało się nam dowiedzieć, pojazd marki BMW uległ awarii podczas próby włączenia się do ruchu na dawną drogę nr 8, w związku z czym został unieruchomiony na zjeździe do pobliskiej restauracji. Samochód znajdował się kilka metrów od krawędzi pasa jezdni. W momencie zaistnienia zdarzenia jego kierowcy nie było we wnętrzu pojazdu. Jak wynika z naszych informacji, sprawcą zdarzenia jest kierowca Toyoty, który podczas jazdy próbował podnieść z podłogi samochodu telefon komórkowy, w wyniku czego opuścił zajmowany pas ruchu, zjechał na pobocze a następnie z impetem uderzył w bok stojącego BMW.

Obecni na miejscu Mundurowi wytypowali mężczyznę kierującego Toyotą, na brzezińskich tablicach rejestracyjnych, jako sprawcę zdarzenia, na którego nałożyli mandat karny. Policjanci zatrzymali także dowody rejestracyjne od obu pojazdów z powodu na ich uszkodzenia. Te będą mogły jedynie opuścić miejsce zdarzenia na lawecie. Miejsce zdarzenia jest nadal zabezpieczane przez zastęp Straży, który zneutralizuje rozlewisko płynów po usunięciu samochodów, jak i również patrol Policji obsłuchujący kolizję. Ruch na drodze odbywa się bez większych utrudnień. Zablokowany jest częściowo pas w kierunku Ligoty Polskiej.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 3/16 Renault D16 |511[D]22| JRG Oleśnica

-D 01 18 – Volkswagen Crafter |ZRM (P) | SPR Oleśnica

-Opel Astra WRD KPP Oleśnica

-KIA Venga WK KPP Oleśnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.