Zderzenie pomiędzy Smardzowem a Borową

Dzisiejszej nocy, około godziny 23:00, na drodze pomiędzy Smardzowem (pow. oleśnicki) a Borową (pow. wrocławski) doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe – Mazda oraz Daewoo. Tuż przed przejściem dla pieszych doszło do najechania obu pojazdów, w wyniku czego jeden  z nich siłą uderzenia pokonał powierzchnię rozdzielającą pasy ruchu, ścinając znaki drogowe, a następnie wylądował na jezdni w kierunku przeciwnym.

Na zdarzenie najechali oleśniccy Policjanci Prewencji, który w tym czasie pełnili służbę patrolową. Zabezpieczyli oni miejsce zdarzenia powiadamiając o fakcie swojego dyżurnego. Po chwili na miejscu zjawiły się zaalarmowane zastępy Straży Pożarnej między innymi z JRG 5 Wrocław i okolicznych OSP, a także zespół Ratownictwa Medycznego oraz patrol wrocławskiej Policji, gdyż miejsce, w którym doszło do zdarzenia podlega już pod obsługę przez Mundurowych z sąsiedniego powiatu.

Kilka osób zostało rannych w zdarzeniu, aczkolwiek obrażenia jakich doznali nie były groźne. Część z nich odmówiła pomocy a pozostali po przebadaniu na miejscu nie zostali zakwalifikowani do dalszej hospitalizacji. Po doraźnym zaopatrzeniu przez ekipę Pogotowia, pozostali na miejscu zdarzenia. To najprawdopodobniej zostało zakwalifikowane jako kolizja. Z naszych informacji wynika, iż jego sprawcą miał być kierowca Mazdy, gdyż to on najechał na tył znajdującego sie przed przejściem dla pieszych Lanosa. Dokładne okoliczności zdarzenia wyjaśniali jednak wrocławscy Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.