Zderzenie osobówki i samochodu ciężarowego na DK25 w Sokołowicach

Dzisiejszego poranka, około godziny 8:20, do SK KP PSP w Oleśnicy wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na drodze krajowej nr 25, na wysokości miejscowości Sokołowice. Na miejsce zostały zadysponowane dwa zastępy z JRG PSP Oleśnica, a także zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

Po dojeździe sił i środków PSP na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu stwierdzono, że wypadkowi uległy dwa pojazdy- osobowy Nissan Qashqai oraz ciężarowy DAF, które zderzyły się ze sobą poprzez najechanie na tył. W wyniku tego zdarzenia obrażenia ciała odniósł kierowca osobówki. Pomocy udzielali obecni na miejscu Strażacy.

Przybyły na miejsce zespół Ratownictwa Medycznego przejął osobę poszkodowaną od Strażaków, a następnie po udzieleniu pomocy na miejscu przetransportował ją do oleśnickiego szpitala. Jak wynika z naszych informacji mężczyzna ten doznała między innymi urazu głowy.

Na miejscu pracują Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego a także grupa dochodzeniowo- śledcza. Aktualnie trwają czynności wyjaśniające przyczynę i przebieg zdarzenia. Na chwilę obecną nie są znane dokładne obrażenia kierowcy osobówki, a to od nich zależała będzie ostateczna kwalifikacja zdarzenia. Pas drogi w kierunku miasta jest zablokowany, a ruch odbywa się wahadłowo.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eucorargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 2/24 Star/MAN |511[D]22| JRG Oleśnica

-D 07 01 – Volkswagen Crafter |ZRM (S)| SPR Oleśnica

-Skoda Octavia WRD KPP Oleśnica

-Citroen Berlingo GD-Ś KPP Oleśnica

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.