Zderzenie osobówek na feralnym skrzyżowaniu

Dzisiejszego popołudnia, tuż po godzinie 15:00, na bardzo wypadkowym skrzyżowaniu w pobliżu Jenkowic, doszło do kolejnego zdarzenia drogowego. W zderzeniu udział brały pojazdy marki Volkswagen Passat oraz Audi A4. Na miejscu zjawili się Strażacy, Ratownicy Medyczni oraz Policjanci.

Jako pierwsi informację o zdarzeniu otrzymali oleśniccy Policjanci, i to oni najszybciej dotarli na miejsce wypadku. Po chwili dojechały kolejno: podstawowy zespół Ratownictwa Medycznego a także dwa zastępy z oleśnickiej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej. Strażacy po przeprowadzonym rozpoznaniu stwierdzili, że doszło do zderzenia dwóch pojazdów, w wyniku którego jeden z nich znajduje się poza drogą- w polu, natomiast drugi pozostał na jezdni i blokuje częściowo skrzyżowanie. Przystąpiono do zabezpieczenia miejsca zdarzenia oraz uczestniczących w nim samochodów.

Obrażenia ciała odniosła jedna osoba. Trafiła do oleśnickiego szpitala. Pomocy udzielili jej przybyli na miejsce Ratownicy Pogotowia Ratunkowego, jednak przed przybyciem karetki opiekę nad uczestnikami zdarzenia sprawowali Policjanci. Obrażenia jakich doznał mężczyzna na szczęście nie zagrażają bezpośrednio jego życiu. Najprawdopodobniej jednak i tak pozwolą na kwalifikację zdarzenia jako wypadek.

Na miejscu nadal pracują służby. Trwa ustalanie dokładnych przyczyn i okoliczności zdarzenia. Wstępnie wiadomo, że najprawdopodobniej doszło do najechania na tył Audi przez kierowcę Volkswagena. Sytuacja ta miała być jednak wywołana nieustąpieniem pierwszeństwa przez kierującego Peugeotem, wyjeżdżającym z drogi podporządkowanej. Ostateczną wersję przebiegu wypadku ustalają jednak Policjanci.

Siły i Środki:

GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 2/24 Star/MAN |511[D]22| JRG Oleśnica

-D 07 02 – Volkswagen Crafter |ZRM (P)| SPR Oleśnica

-KIA Ceed WRD KPP Oleśnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.