Zderzenie osobówek na drodze krajowej nr 25

Dzisiejszego popołudnia, około godziny 17:15 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnicy wpłynęła informacja mówiąca o zderzeniu dwóch samochodów osobowych, do jakiego doszło na drodze krajowej nr 25 w pobliżu miejscowości Drołtowice. Początkowo, z uwagi na nieprecyzyjne zgłoszenie, Strażacy nie posiadali dokładnych informacji o lokalizacji wypadku. Na miejsce zadysponowane zostały zastępy z JRG Syców, OSP KSRG Międzybórz, jak i również zespół Ratownictwa Medycznego z Twardogóry oraz patrol Policji.

Po dotarciu pierwszego zastępu OSP Drołtowice na miejsce zdarzenia, ustalono, że w zdarzeniu udział biorą dwa samochody osobowe- Renault Scenic, blokujący pas ruchu w kierunku Międzyborza, oraz Honda Civiv, która po zderzeniu znalazło się w przydrożnym rowie. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz zajęli się osobami, które podróżowały w obu pojazdach.

Jak udało nam się ustalić, w wyniku zdarzenia szczęśliwie nikt nie został poszkodowany. Obecny na miejscu zespół Ratownictwa Medycznego po przebadaniu uczestników kolizji, stwierdzić miał brak konieczności hospitalizacji żadnej z osób. Pracujący na miejscu Policjanci wyjaśniali dokładne okoliczności kolizji. Wstępnie udało nam się ustalić, że doszło do niej z winy kierującego Hondą. Mężczyzna miał wyjeżdżać z drogi podporządkowanej i nie zauważyć poruszającego się po nim Renault, w wyniku czego doszło do bocznego zderzenia obu pojazdów. Wskutek kolizji ruch na drodze krajowej nr 25 w miejscowości Ligota Dziesławska przez blisko godzinę był całkowicie zablokowany. Następnie odbywał się on wahadłowo. Utrudnienia trwały około dwóch godzin.

Siły i Środki:

-GBA 2/24 Star/MAN |512[D]22| JRG Syców

-GCBARt 4/32 Mercedes Atego|512[D]25| JRG Syców

-GBA 2.5/16 Star 244 |519[D]85| OSP KSRG Drołtowice

-D 01 20 – Volkswagen Crafter |ZRM (P) | SPR Twardogóra

-KIA Ceed WRD KPP Oleśnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.