Zderzenie dwóch osobówek przy stacji paliw

Dzisiejszego popołudnia, około godziny 16:50 do SK KP PSP w Oleśnicy wpłynęła informacja o wypadku drogowym z udziałem dwóch samochodów osobowych, do jakiego miało dojść na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Wspólnej. Do zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy oleśnickiej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej, które z uwagi na bliskość koszar, błyskawicznie pojawiły się na miejscu. O fakcie zaistnienia wypadku poinformowane zostało również Pogotowie Ratunkowe a także Policja.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz zaopiekowali się poszkodowanymi w wyniku kolizji osobami – młodą kobietą jak i również dwójką małych dzieci. Mundurowi udzielili im wsparcia psychicznego a następnie przekazali pod opiekę zespołu Ratownictwa Medycznego celem przebadania przez Lekarza. Nikt z podróżujących najprawdopodobniej nie doznał żadnych poważniejszych obrażeń. Strażacy zneutralizowali również powstały wyciek płynów eksploatacyjnych oraz odłączyli akumulatory w uszkodzonych pojazdach.

Jak udało nam się ustalić, do zdarzenia doszło najprawdopodobniej z winy kierującej Seatem Leonem, gdyż wykonując manewr skrętu w ulicę Wspólną miała ona nie udzielić pierwszeństwa przejazdu, prawidłowo jadącemu na wprost ulicą Wojska Polskiego, BMW kierowanemu przez drugą kobietę. Z uwagi na fakt iż nikt z uczestników nie odniósł żadnych poważniejszych obrażeń, zdarzenie najprawdopodobniej zostanie zakwalifikowane jako kolizja. Na miejscu pracują służby. Pas ulicy Wojska Polskiego w kierunku miasta jest zablokowany. Panują utrudnienia w ruchu.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 3/16 Renault D16 |511[D]22| JRG Oleśnica

-D 01 09 – Volkswagen Crafter |ZRM (S) | SPR Oleśnica

-Opel Astra WRD KPP Oleśnica

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.