Zderzenie BMW i Mazdy na drodze krajowej nr 25

Dziś w godzinach popołudniowych, na 363 kilometrze drogi krajowej nr 25, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych – BMW oraz Mazdy. O zdarzeniu około godz. 18:20 powiadomione zostało oleśnickie Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej a pełniąca zmianę Służba Dyżurna zadysponowała na miejsce niezwłocznie dwa zastępy z JRG Oleśnica oraz zastęp z OSP Sokołowice. Do zdarzenia udał się także patrol Policjantów Wydziału Ruchu Drogowego oraz specjalistyczny zespół Ratownictwa Medycznego.

Po dotarciu zastępów Straży Pożarnej, poza drogą zastano dwa pojazdy biorące udział w zdarzeniu – BMW oraz Mazdę 3. W obu pojazdach podróżować miały łącznie trzy osoby. Kierowca BMW na namysłowskich tablicach rejestracyjnych nie odniósł żadnych obrażeń, natomiast pasażer Mazdy z Kalisza uskarżał się na złe samopoczucie i dolegliwości związane ze zdarzeniem. Poszkodowany został zabezpieczony przez Strażaków, a następnie przekazany pod opiekę przybyłego zespołu Ratownictwa Medycznego.

Mundurowi skupili się na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach a także na uprzątnięciu jezdni z elementów powypadkowych stanowiących zagrożenie dla odbywania się ruchu pojazdów. Przybyli na miejsce Funkcjonariusze Policji, po decyzji Lekarza o braku konieczności hospitalizacji około 30-letniego mężczyzny, zakwalifikowali zdarzenie jako kolizję. Wstępnie ustalono, że miało do niej dojść z winy kierowcy BMW, który zjechał na przeciwległy pas ruchu i z impetem uderzył w jadącą z naprzeciwka Mazdę. Przez około godzinę na miejscu panowały niewielkie utrudnienia w ruchu.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 3/16 Renault D16 |511[D]22| JRG Oleśnica

-GBA 2.5/15 Star 244 |517[D]42| OSP Sokołowice

-D 01 09 – Volkswagen Crafter |ZRM (S) | SPR Oleśnica

-Opel Astra WRD KPP Oleśnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.