Pościg za pijanym kierowcą i zdarzenie drogowe z nieoznakowanym radiowozem – FOTO

Dzisiaj (08.IV.16), tuż po godzinie 20:00 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o pojeździe marki Ford, którego kierowca dziwnie zachowywał się podczas jazdy, mógł być on pod wpływem alkoholu.

Akurat w tym samym czasie na parkingu obok nowego centrum handlowego, przy ulicy Wojska Polskiego, znajdował się dwuosobowy patrol policji poruszający się nieoznakowanym radiowozem. Po chwili zauważyli oni pojazd pasujący do opisu podanego przez osobę zgłaszającą.

Na widok próbującego zatrzymać go radiowozu zaczął uciekać, policjanci ruszyli w pościg. Na wysokości Zespołu Szkód Ponadgimnazjalnych mundurowi zajechali drogę ściganemu pojazdowi, po czym ten uderzył w bok radiowozu. Kierowca został wyciągnięty z pojazdu, obezwładniony, zakuty w kajdanki i zaprowadzony do policyjnego samochodu.

Jak wykazało badanie alkomatem, miał on ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane kolejne załogi policji oraz grupa dochodzeniowo- śledcza. Technik kryminalistyki dokonał dokumentacji fotograficznej, pomiarów miejsca zdarzenia oraz pozostałych niezbędnych czynności koniecznych czynności do prowadzonego postępowania.

Na tym odcinku ruch odbywa się wahadłowo, kierują nim policjanci z wydziału ruchu drogowego. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń ciała a pojazdy zostały lekko uszkodzone. Mieszkaniec powiatu oleśnickiego za kierowanie pojazdem oraz doprowadzenie do zdarzenia drogowego w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.

Na miejscu:

-Skoda Octavia WRD KPP Oleśnicą

-KIA Ceed WRD KPP Oleśnica

-Fiat Ducato WIW KPP Oleśnica

-Hyundai i20 WK KPP Oleśnica

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.