Zdarzenie drogowe z udziałem nietrzeźwego niekierującego

Dzisiejszego popołudnia, około godziny 15:20 na skrzyżowaniu w Ligocie Wielkiej doszło do zdarzenia drogowego. Starszy mężczyzna kierujący skuterem nie zapanował nad prowadzonym jednośladem a następnie się przewrócił. Świadkami zdarzenia była nasza redakcja udająca się do Ligoty Małej, gdzie zostały powalone na drogę drzewa.

Po błyskawicznie zebranym rozpoznaniu powiadomione zostały służby ratunkowe, równocześnie zabezpieczone zostało miejsce zdarzenia. Mężczyzna okazał się być pod znacznym wpływem alkoholu. Leżąc jeszcze na drodze odmawiał on pomocy przedmedycznej, jaką chcieli mu udzielić nasi reporterzy. Po ukończeniu trudnego zadana jakim było podniesienie się z jezdni, motorowerzysta przepychał się ze świadkami a nawet chciał odjechać z miejsca zdarzenia. Zostało mu to uniemożliwione poprzez wyrwanie kluczyków ze stacyjki jednośladu.

Po niespełna dwóch minutach na miejscu zjawili się policjanci ruchu drogowego oraz oleśniccy Strażacy, a zaraz po nich druhowie z OSP KSRG Ligota Mała. Policjanci błyskawicznie zajęli się nietrzeźwym mężczyzną. Natomiast przybyli na miejsce Strażacy zneutralizowali kilkumetrową plamę benzyny, która wyciekła z uszkodzonego skutera.

Dokładne okoliczności zdarzenia wyjaśniało będzie prowadzone przez Policję dochodzenie.  Motorowerzyście nic się nie stało. Mundurowi potwierdzili iż znajdował się on pod wpływem alkoholu.

Siły i Środki:

-SLOp Dacia Sandero |510[D]92| KP PSP Oleśnica

-GBA 3.5/27 Iveco Eurocargo |519[D]46| OSP KSRG Ligota Mała

-Skoda Octavia WRD KPP Oleśnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.