Zbiornik z nieznaną substancją chemiczną wypadł na drogę. Akcja Straży Pożarnej w pobliżu węzła Oleśnica Wschód

Dziś, tuż przed godziną 16:00, służby zostały powiadomione o zbiorniku z nieznaną substancją chemiczną, który wypadł z jadącego pojazdu na jezdnię. Informację o zajściu, na skrzyżowaniu dróg w miejscowości Cieśle, odebrał operator Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego we Wrocławiu, który przekazał informację do oleśnickiej Policji. Mundurowi zostali wysłani pod wskazaną lokalizację celem weryfikacji zgłoszenia.

Przybyły na miejsce zdarzenia patrol Policji potwierdził otrzymane informacje. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz powiadomili Straż Pożarną. Do interwencji zadysponowane zostały dwa zastępy z oleśnickiej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej. O fakcie powiadomiono również zarządcę drogi, którego przedstawiciel po chwili pojawił się na miejscu.

Jak wykazało przeprowadzone rozpoznanie, w 1000 litrowym zbiorniku, który wypadł na drogę, przewożona była … pasta do zębów. Z uwagi na brak zagrożenia chemicznego podjęto decyzję o usunięciu pojemnika z drogi, przy użyciu ciągnika sprawionego przez zarządcę. W związku z powyższym odwołana została Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemicznego z JRG 3 Wrocław, która miała udać się na miejsce zdarzenia.

Zagrożenie usunięto, a po około 40 minutach zarówno Strażacy, jak i Policjanci i służby drogowe, zakończyli czynności na miejscu zdarzenia. Mundurowi teraz najprawdopodobniej będą ustalali jaki pojazd „zgubił” ładunek. Ruch na skrzyżowaniu był lekko utrudniony.

Siły i Środki:

-GBA 2/24 Star/MAN |511[D]22| JRG Oleśnica

-SLRr Mitsubishi L200 |511[D]92| JRG Oleśnica

-Skoda Octavia WRD KPP Oleśnica

-Zarządca drogi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.