Zastępy Straży i śmigłowiec LPR na ratunek młodej kobiecie poszkodowanej w wypadku

Dziś, około kwadrans po godzinie 10:00, Dyżurny Operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnicy, odebrał informację z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego we Wrocławiu mówiącą o wypadku komunikacyjnym, do jakiego doszło na drodze wojewódzkiej nr 451 pomiędzy Oleśnicą i Bierutowem. Służbom przekazano również, że w zdarzeniu brał udział jeden pojazd a kierująca nim kobieta jest poszkodowana. Na miejsce niezwłocznie zostały zadysponowane dwa zastępy z JRG Oleśnica, zastęp z OSP KSRG Bierutów jak i również patrol Policji z Wydziału Ruchu Drogowego. Z uwagi na fakt braku dostępnych wolnych zespołów Ratownictwa Medycznego w pobliżu miasta, na miejsce udał się śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Wrocławia.

Po dotarciu pierwszych zastępów na miejsce, Kierujący Działaniem Ratowniczym w wyniku przeprowadzonego rozpoznania ustalił i przekazał do SK KP informację o zdarzeniu drogowym, w którym udział brał jeden pojazd – Toyota Yaris. Samochód wypadł z drogi i znajdował się częściowo w pobliskim rowie, a kierująca nim młoda kobieta została poszkodowana. Rannej, cały czas znajdującej się wewnątrz pojazdu, pomocy udzielali Strażacy, a następnie w oczekiwaniu na przybycie zespołu Medyków, wdrażali wsparcie psychiczne. Po kilku minutach na miejscu pojawił się śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – Ratownik 13. 

Załoga maszyny, po przyziemieniu, udała się do pacjentki, którą przejęła od obecnych na miejscu Strażaków. Kobieta szczęśliwie nie doznała poważniejszych urazów. Ratownicy stwierdzili jednak fakt krótkotrwałej utraty przytomności po zdarzeniu oraz powierzchownych obrażeń głowy. Około 18-letnia kobieta trafiła do wrocławskiego szpitala przy ul. Kamieńskiego. 

Jak udało nam się ustalić, kobieta poruszała się drogą wojewódzką nr 451 od strony Bierutowa w kierunku miasta. Na łuku drogi, na wysokości zjazdu do miejscowości Nowoszyce, najprawdopodobniej wskutek niedostosowania prędkości do panujących warunków, straciła panowanie nad pojazdem w wyniku czego wpadła w poślizg i wypadła  z drogi. Obecny na miejscu patrol Policji ustalał dokładny przebieg i okoliczności zdarzenia. Na czas działań służb częściowo zablokowany był jeden pas drogi, jednakże ruch odbywał się bez większych utrudnień. Działania zastępów Straży trwały około godziny, po czym zostały one przedysponowane do pożaru w miejscowości Paczków. 

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 3/16 Renault D16 |511[D]22| JRG Oleśnica

-GBA 1/16 Volvo FL6 |519[D]51| OSP KSRG Bierutów

-Eurocopter EC-135 |Ratownik 13| LPR Wrocław

-Opel Astra WRD KPP Oleśnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.