Wywrotka rodzeństwa na skuterze

Dzsiejszego wieczoru, przed godziną 21:00, do oleśnickich służb wpłynęły informacje o zdarzeniu drogowym jednośladu w miejscowości Ligota Wielka. Z otrzymanych zgłoszeń wynikało iż wskutek wywrotki skutera poszkodowane zostały podróżujące nim osoby. Na miejsce niezwłocznie udali się Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego oraz Ratownicy Medyczni.

Po dojeździe Pogotowia, a następnie Policji, okazało się, że na łuku drogi doszło do wywrotki skutera, którym podróżowało pełnoletnie rodzeństwo. Mężczyzna i kobieta doznali obrażeń ciała. Po udzieleniu pomocy na miejscu zdarzenia, zespól Ratowników przetransportował poszkodowanych do oleśnickiego szpitala.

Jak się okazało, kobieta prawdopodobnie doznała złamania kończyny. Kierujący skuterem mężczyzna został ukarany jedynie mandatem karnym. Jego poszkodowana siostra złożyła zawiadomienie o nieściganiu go w związku ze spowodowaniem zdarzenia, w którym ucierpiała. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi a ruch odbywał się bez utrudnień. Prawdopodobną przyczyna zdarzenia było stracenie panowania nad jednośladem w wyniku poślizgu na zalegającym na jezdni żwirze.

Na miejscu:

-D 07 02 – Volkswagen Crafter |ZRM (P)| SPR Oleśnica

-Skoda Octavia WRD KPP Oleśnica

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.