Wypadek z udziałem dzika w Smardzowie

Do zdarzenia drogowego z udziałem Renault Megane i dzika doszło dziś, około godziny 11:30. Na starej „ósemce” na wysokości stacji benzynowych pod osobowe Renault wbiegł dzik doprowadzając do zderzenia z osobówką. Dwie osoby z pojazdu osobowego zostały poszkodowane. Na pomoc im ruszyły 2 zastępy z JRG Oleśnica, karetka pogotowia i policjanci ruchu drogowego.

Jak się okazało pojazd marki Renault, jadąc od strony Wrocławia, potrąciły dzika, który wtargnął na jezdnię. Siła uderzenia była dość duża, zwierzę wylądowało bowiem kilkanaście metrów od miejsca zderzenia. Dwóch pasażerów zostało lekko rannych, znaleźli się finalnie w oleśnickim szpitalu. Ich obrażenia nie są na szczęście poważne.

Przez ponad godzinę utrudniony był ruch w miejscu zdarzenia, droga była częściowo zablokowana z powodu ciała zwierzęcia, które wraz z samochodem blokowały pasy ruchu. Dzik nie przeżył zderzenia z osobówką.

Przybyłe na miejsce zastępy PSP zabezpieczyły miejsce zdarzenia, udzieliły pomocy poszkodowanym oraz zneutralizowały plamę płynów eksploatacyjnych. Czynności na miejscu zdarzenia wykonywali policjanci wydziału ruchu drogowego oleśnickiej komendy.

Na miejscu:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 2/24 Star/MAN |511[D]22| JRG Oleśnica

-Volkswagen T5 ZRM (P/T) PR Oleśnica

-KIA Ceed WRD KPP Oleśnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.