Wypadek trzech osobówek na Daszyńskiego – FOTO

Dzisiejszego popołudnia, około godziny 16:40, na ulicy Daszyńskiego doszło do zdarzenia drogowego. Zderzyły się tam osobowe Audi A5 z Volkswagenem Touranem, który siłą uderzenia uszkodził jeszcze zaparkowanego Seata Alhambrę. O zajściu poinformowane zostały służby ratunkowe – Pogotowie oraz Policja.

Na miejscu pojawił się parol Policjantów Wydziału Ruchu Drogowego a także specjalistyczny zespół Ratownictwa Medycznego. W zdarzeniu poszkodowany został kierujący Audi mężczyzna, który według relacji świadków po wyjściu samochodu miał stracić przytomność. Rannemu po udzieleniu pomocy na miejscu przetransportowano do lokalnego szpitala. Jak się okazało konieczna jest jego hospitalizacja gdyż doznał on urazu kręgosłupa szyjnego oraz wstrząśnienia mózgu.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu wypadku Policjantów, kierujący Volkswagenem wyjeżdżając z miejsca parkingowego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu kierowcy Audi wskutek czego doszło do zderzenia obu pojazdów. Siła uderzenia była jednak tak duża, że Volkswagen w znacznym stopniu się obrócił a także uderzył dodatkowo w zaparkowanego obok Seata. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Na miejscu nadal trwają czynności prowadzone przez Mundurowych. Obecnie wykonywane są oględziny miejsca zdarzenia oraz sporządzana jest dokumentacja konieczna do prowadzonego postępowania.  Na ulicy Daszyńskiego panują utrudniania w ruchu, bowiem uszkodzone pojazdy blokują jeden pas drogi.

Na miejscu:

-D 07 01 – Volkswagen Crafter |ZRM (S)| SPR Oleśnica

-KIA Ceed WRD KPP Oleśnica

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.