Wypadek policyjnego radiowozu na Wojska Polskiego

Dziś wieczorem, około godziny 19:20 w obrębie skrzyżowania ulic Wojska Polskiego i Kopernika w Oleśnicy doszło do zdarzenia drogowego. Wypadkowi uległ pojazd marki BMW a także radiowóz oleśnickiej Policji wraz z dwoma Funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego na pokładzie. Jeden z Mundurowych doznał urazu kręgosłupa i  decyzją obecnego na miejscu Lekarza został pilnie przetransportowany do szpitala.

Na miejsce zostało wezwane Pogotowie Ratunkowe a także drugi patrol Policji. Załoga ambulansu udzieliła pomocy rannemu Funkcjonariuszowi a także przebadała pozostałych uczestników zdarzenia. Mimo zaleceń lekarza drugi z Policjantów odmówił przewiezienia do szpitala i pozostał na miejscu, po czym zaczął kierować ruchem aby rozładować tworzące się korki.

Jak ustalili Mundurowi, policyjna KIA Ceed zzatrzymała się przed przejściem dla pieszych aby przepuścić oczekujące przy nim osoby, a za moment na tył radiowozu najechało BMW. Jego kierowa próbował się ratować przed zderzeniem uciekając na pas do skrętu w ulicę Kopernika, lecz bezskutecznie.  Nie udało się uniknąć kolizji.

Na miejscu pojawiła również się grupa dochodzeniowo- śledcza. Mundurowi prowadzą postępowanie mające na celu wyjaśnienie dokładnych okoliczności zdarzenia. Ruch w miejscu zdarzenia odbywał się wahadłowo a utrudnienia potrwały do około godziny 21:30. Mimo dość sporej siły uderzenia nie doszło do zbyt dużych uszkodzeń, a wszystko za sprawą nieudanej ucieczki „beemki” na sąsiedni pas, która przyczyniła się do ograniczenia skutków zderzenia.

Na miejscu:

-D 07 01 – Volkswagen Crafter |ZRM (S)| SPR Oleśnica

-Hyundai i20 RD KPP Oleśnica

-Citroen Berlingo GD-Ś KPP Oleśnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.