Wypadek pod Ostrowiną – FOTO, WIDEO

W dniu dzisiejszym (11.III.16), tuż przed godziną 16:00 do SK KP PSP w Oleśnicy, wpłynęło zgłoszenie z WCPR o wypadku drogowym na drodze krajowej 25, pod Ostrowiną. Na miejsce zdarzenia został zadysponowane dwa zastępy z JRG Oleśnica (jeden przedysponowany z kolizji), jeden zastęp z OSP KSRG Ligota Polska, dwa zespoły Ratownictwa Medycznego oraz patrol policji ruchu drogowego.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu stwierdzono, że pojazd marki Opel Astra znajduje się na kołach w przydrożnym rowie a podróżujące nim trzy osoby zostały poszkodowane. Ranni pasażerowie pojazdu oraz kierowca ewakuowali się z pojazdu przed przybyciem zastępów, a do czasu dojazdu kolejnych ZRM na miejsce, pomocy przedmedycznej udzielali im ratownicy PSP wraz z załogą przybyłej na miejsce pierwszej karetki. Po dojeździe na miejsce następnej karetki pogotowia, dwoje poszkodowanych przekazano pod opiekę załogi ambulansu. Mężczyzna (najprawdopodobniej kierowca) oraz dwie młode kobiety podróżujące pojazdem zostały przetransportowane do szpitala, lecz ich stan nie jest poważny.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń przybyłej na miejsce zdarzenia policyjnej „drogówki” wynika, że kierujący Oplem, na łuku drogi najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechał do przydrożnego rowu i kilkukrotnie odbił się od niego. Na miejscu zdarzenia wprowadzony został ruch wahadłowy, panowały duże utrudnienia i tworzyły się korki. Na chwilę obecną działania zastępów polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów, udzieleniu pomocy przedmedycznej poszkodowanym oraz wahadłowym kierowaniu ruchem.

Do chwili obecnej na miejscu zdarzenia pracują służby, ruch jest utrudniony obecni na miejscu policjanci oczekują na przybycie technika kryminalistyki, który wykona dokumentację miejsca zdarzenia.

SiŚ:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 2/24 Star/MAN |511[D]22| JRG Oleśnica

-GBA 2.5/16 Mercedes Atego |519[D]41| OSP KSRG Ligota Polska

+Volkswagen Crafter ZRM (P) SPR Oleśnica

+Volkswagen Crafter ZRM (P8) SPR Twardogóra

+Skoda Octavia WRD KPP Oleśnica

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ PONIŻEJ

WIDEORELACJA

 

 

6 myśli na temat “Wypadek pod Ostrowiną – FOTO, WIDEO

  • 11 marca 2016 o 20:04
   Permalink

   Mimo to akumulator został odłączony 🙂

   Odpowiedz
 • 11 marca 2016 o 21:46
  Permalink

  Wszystko fajnie ale to ZRM był pierwszy na miejscu zdarzenia zaraz po Policji i poszkodowani byli już ewakuwani z pojazdu…

  Odpowiedz
  • 11 marca 2016 o 22:03
   Permalink

   Z pozyskanych przez nas informacji wynikało, że strażacy ewakuowali osoby poszkodowane. Poprawiamy błąd 🙂

   Odpowiedz
   • 11 marca 2016 o 22:07
    Permalink

    Po przybyciu na miejsce zdarzenia kierujący i jedna z pasażerek znajdowali się poza pojazdem. Jedna pasażerka siedziała w rozbitym samochodzie, ale bynajmniej nie była uwięziona. Wszystkie 3 osoby były przejęte przez pierwszy ZRM i zbadane w karetce. Kierujący przetransportowany z pomocą PSP.

    Odpowiedz
  • 11 marca 2016 o 22:04
   Permalink

   Otóż to, PSP przyjechała kilka minut po pierwszej karetce.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.