Wypadek – najechanie na Wojska Polskiego

Około godziny 18:00, na ulicy Wojska Polskiego w Oleśnicy doszło do wypadku drogowego. W zdarzeniu, które miało miejsce na przejściu dla pieszych, na wysokości II Liceum, najechały na siebie trzy pojazdy osobowe. Jedna osoba została ranna. Trafiła do szpitala. Na miejscu pracowała Policja a także Pogotowie Ratunkowe.

Jak udało nam się ustalić, rozważane są dwie wersje przebiegu zdarzenia. Według pierwszej, pojazd marki Opel Corsa zatrzymał się przed pasami, aby ustąpić pierwszeństwa przechodzącemu po nich pieszemu. Za Corsą poruszał się Fiat Palio Weekend, który najprawdopodobniej nie zachował należytej odległości i najechał na tył poprzedzającego go pojazdu. Natomiast na Fiata najechać dodatkowo miała Honda Civic. W takim wypadku zdarzenie traktowane będzie jako dwa oddzielne.

Policjanci zakładają również drugi scenariusz. W tej wersji jednak miało dojść do typowego efektu domina. Na zatrzymującego się Opla, a za nim Fiata najechać miała Honda. Te następnie siłą uderzenia miały kolejno uderzać w siebie. Jednak żadna z tych wersji nie może zostać potwierdzona, gdyż kierująca Fiatem kobieta trafiła do szpitala- nie ma możliwości jej przesłuchania.

Na miejscu czynności oprócz Policjantów Wydziału Ruchu Drogowego prowadziła również grupa dochodzeniowo – śledcza wraz z technikiem kryminalistyki. Pas ulicy Wojska Polskiego w kierunku Spalic jest zablokowany. Ruch odbywa się wahadłowo. Pojazdy nie nadają się do dalszej jazdy – miejsce zdarzenia będą musiały opuścić na lawetach.

Na miejscu:

-D 07 01 – Volkswagen Crafter |ZRM (S)| SPR Oleśnica

-Skoda Octavia WRD KPP Oleśnica

-Fiat Ducato WP-I KPP Oleśnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.