Wypadek na Wileńskiej – FOTO, WIDEO

W dniu dzisiejszym (17.II.16), tuż przed godziną 14:00 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP, otrzymało zgłoszenie o wypadku dwóch samochodów na ulicy Wileńskiej w Oleśnicy.

Na miejsce zostały zadysponowane dwa zastępy z JRG w Oleśnicy, dwa zespoły Ratownictwa Medycznego oraz policyjny patrol ruchu drogowego. Po dojeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu stwierdzono, że w zdarzeniu bierze udział pojazdy marki Skoda a także Volkswagen, który znajduje się na dachu poza jezdnią.

Trzem osobom poszkodowanym udzielono pomocy przedmedycznej, po dojeździe ZRM na miejsce zdarzenia, zostały one przekazane pod opiekę załogi ambulansu. Aby nie doszło do zapłonu rozlanych płynów eksploatacyjnych, w pojazdach odłączone zostały akumulatory. Na chwilę obecną nieznane się przyczyny i okoliczności zdarzenia, policjanci oleśnickiej „drogówki” nadal je ustalają.

Na razie trudno wypowiadać się jak doszło do zdarzenia, policja prowadzi czynności wyjaśniające w tej sprawie – mówi portalowi Oleśnica998 dowódca akcji, asp. sztab. Daniel Sędkowski z JRG w Oleśnicy.

Można tu mówić o dużym szczęściu, że nikt w tym czasie nie znajdował się na przystanku autobusowym, rozpędzony volkswagen „ściął” wiatę przystanku, a swoją jazdę zakończył na dachu na poboczu drogi. Na ten moment działania polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym oraz odłączeniu akumulatorów w pojazdach. Na miejscu zdarzenia nadal pracuje zastęp 511-22, pratol ruchu drogowego oraz prawdopodobnie jedzie grupa dochodzeniuowo- śledcza.  Ruch w tym miejscu odbywa się bez większych utrudnień, lecz pas w kierunku Oleśnicy jest zablokowany.

 WIDEORELACJA

 

SiŚ:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo  |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 2/24 Star/MAN |511[D]22| JRG /Oleśnica

-2xZespół Ratownictwa Medycznego

+Patrol Policji

o.b|Olesnica998