Wypadek na wesołym miasteczku w Twardogórze. Poszkodowane są dzieci!

Do poważnego zdarzenia doszło, kilkanaście minut temu, na wesołym miasteczku, które „rozłożyło się”, na placu przy remizie twardogórskiej OSP, z okazji odbywających się tam Dni Twardogóry. Silnie wiejący wiatr miał porwać dmuchany zamek wraz z bawiącymi się na nim dziećmi. Na chwilę obecną trwają poszukiwania ofiar. Udało już się odnaleźć dwie osoby poszkodowane!

Na miejscu są już lokalne zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej oraz karetki Pogotowia Ratunkowego. Kolejne siły i środki są w drodze, w tym Państwowa Straż Pożarna z Oleśnicy.

Z nieoficjalnych i niepotwierdzonych informacji wiemy również, że przewróciła się karuzela, na której znajdowali się ludzie. Również w wyniku upadku tej konstrukcji ranne zostały dzieci.

AKTUALIZACJA- 18:35: Na szczęście bilans poszkodowanych zatrzymał się na trzech osobach- około 30-letniej kobiecie oraz dwóch chłopcach, w wieku około 11 oraz 4 lat. Wszyscy trafili już do szpitali. Pozostałe osoby, które brały udział w zdarzeniu nie wymagają hospitalizacji. Obecnie akcja ratunkowa jest już zakończona.

Jak udało nam się ustalić, na szczęście nie doszło do przewrócenia karuzeli, o czym informowaliśmy wcześniej. Z naszych informacji wynika, że dmuchany zamek, który został porwany przez wiatr, uderzył w tą własnie karuzelę oraz w stanowisko z tzw. autodromami, przez co doprowadził do uszkodzenia konstrukcji obu atrakcji. Dodatkowo miał on również ranić przebywające tam osoby.

Okoliczności incydentu wyjaśniają Policjanci. Osoba odpowiedzialna za bezpieczeństwo przedsięwzięcia poniesie spore konsekwencje, gdyż zaistniała sytuacja nigdy nie powinna mieć miejsca!

fot. Olesnica24

2 myśli na temat “Wypadek na wesołym miasteczku w Twardogórze. Poszkodowane są dzieci!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.